Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - szklarnie: budowa, uprawa warzyw

Uprawa pomidorów, kapusty i truskawek.

Szklarnie to specjalne obiekty w Farming Simulator 22, wewnątrz których możesz uprawiać truskawki, kapustę czy pomidory - warzywa i owoce, które nie są możliwe do wysiania na polach. Z tej strony dowiesz się jak wybudować szklarnie i rozpocząć uprawę.

Rozpocznij od otwarcia trybu budowania za pomocą kombinacji Shift+P. Potem przejdź do zakładki Produkcja (1) i do podkategorii Szklarnie (2).

Tutaj masz do wyboru kilka wariantów szklarni (3). Różnią się one wielkością - im większe, tym droższa konstrukcja, ale też szybsza produkcja. Kliknij na interesujący cię obiekt, a następnie nanieś go na wolny teren (4). Kliknij, by potwierdzić budowę.

Opuść tryb budowy, wejdź do szklarni, a następnie podejdź do ikonki klucza i wciśnij przycisk zarządzaj punktem produkcyjnym (5).

Otworzy się nowe okno łańcucha produkcji, wewnątrz którego możesz zlecić uprawę. Znajdziesz tutaj wszystkie szklarnie, które masz wybudowane. Kliknij na jedną z trzech opcji (6), a następnie wciśnij przycisk włącz (7) by rozpocząć uprawę. Pozycje które są produkowane mają przy swoich nazwach niebieskie kropki (8).

Do produkcji potrzebujesz wody (9). W tym samym oknie także sprawdzisz ile wody jest zmagazynowane (10).

By napełnić zbiorniki z wodą, opuść szklarnie i zwróć uwagę na beczkę (11). Przy każdej szklarni stoi oddzielna i by produkować wewnątrz warzywa i owoce musisz napełnić ja wodą.

Jeśli jeszcze nie udało ci się zdobyć wody, zajrzyj na naszą stronę woda: jak zdobyć, transport. Wyjaśniamy tam jak magazynować wodę i skąd ją czerpać. Gdy już ją zdobędziesz, ustaw ciągnik ze zbiornikiem przy beczce i napełnij ją wodą.

Co godzinę przy szklarni pojawi się paleta z wytworzonymi warzywami i owocami - w zależności od tego, co wybrałeś na ekranie łańcucha produkcji. Wytworzone w ten sposób dobra możesz dalej przerabiać bądź zawieźć do punktu sprzedaży by zarobić trochę gotówki.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - plony: magazynowanie, sprzedaż

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze