Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Zaginiony totem; Zgnieść Udam

Zobacz jak odzyskać brakujące elementy totemu dla Łogi i pokonać nieprzyjaciół przy pomocy mamuta.

Udaj się ponownie do swojej wsi i porozmawiaj z Łogiem, który poskarży się na dzikusów z plemienia Udam. Zniszczyli jego totem i skradli istotne jego elementy, które powinieneś teraz odzyskać. Początek misji odnajdziesz niedaleko na wschód od wioski.

Udaj się do pierwszego znacznika. Gdy będziesz go już bardzo blisko, na minimapie zauważysz obszar podświetlony na żółto. W tym miejscu jest jeden ze złodziei części totemu. Przy użyciu wzroku łowcy wykorzystanym bezpośrednio lub za pośrednictwem sowy, oznaczaj kolejnych wrogów.

Po udanym oznaczeniu wszystkich lub większości zbirów, rozpocznij stopniową eliminację. Ruszenie w otwarte starcie nie musi oznaczać porażki, ale znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze będzie stopniowe eliminowanie nieprzyjaciół. Gdy zabijesz jednego z trzech złodziei z żółtym znacznikiem, a sytuacja wokół na to pozwoli, przeszukaj go i zabierz kawałek totemu.

Złodzieje mogą pozostawać w ruchu, przez co dwóch z nich możesz zauważyć w jednej osadzie, tak jak na poniższym obrazku.

Podczas tropienia wandali zwracaj szczególną uwagę na chaty, w których mogą czaić się przeciwnicy.

Staraj się wtedy otaczać całe obozowisko i oznaczyć jak największą liczbę nieprzyjaciół. Wykorzystanie oswojonego zwierzęcia niech będzie w tym przypadku ostatecznością, aby zbyt szybko nie zaalarmować wrogów, którzy mogą skorzystać z wezwania posiłków.

Aby się przed tym zabezpieczyć, postaraj się o wcześniejsze zniszczenie rogu służącego do alarmowania, znajdującego się w obozowisku. Zabij także tego przeciwnika, który ma ikonę rogu nad głową, tak dla absolutnej pewności. Po zabiciu wszystkich złodziei i przeszukaniu ich ciał, misja automatycznie dobiegnie końca.

Zgnieść Udam

Zanim rozpoczniesz tę misję, upewnij się, że masz rozwiniętą umiejętność o nazwie Jeździec Mamutów. Udaj się do Karusza na krótką rozmowę, po której ruszaj w kierunku północno-wschodnim, w krainę śniegu i mrozu. Tam rozpocznie się właściwa część misji. Zwróć uwagę, że w lewej części ekranu pojawił się pasek zimna, który po skończeniu się spowoduje twoją śmierć. Szukaj więc źródeł ognia lub podpalaj suche trawy, aby ogrzać się w kluczowych momentach.

Cały czas kontroluj wskaźnik zimna, aby nie zginąć na mroźnej północy.

Udaj się we wskazane miejsce, gdzie odnajdziesz mamuta. Dla ułatwienia możesz skorzystać z sowy, aby przy okazji oznaczyć nieprzyjaciół. Musisz nawiązać walkę ze wszystkimi wrogami, którzy próbują zabić niewinne zwierzę. Możesz także spróbować błyskawicznego sprintu w kierunku mamuta. Wówczas musisz szybko go dosiąść i - mimo wszystko - zlikwidować wszystkich nieprzyjaciół w zasięgu wzroku.

Musisz teraz niszczyć kościane drzewa w okolicy podświetlonej na żółto na minimapie. Wykonuj te zadanie, aż pasek na górze ekranu zostanie zapełniony maksymalnie. W międzyczasie będziesz atakowany przez niedobitków z plemienia Udam, więc jeśli wskaźnik zimna nie jest na granicy wyczerpania, możesz pozwolić sobie na walkę z nimi.

Na samym końcu wystarczy, jeśli pojedziesz na mamucie we wskazane miejsce, oddalone o nieco ponad sto metrów dalej. Misja dobiegnie końca, a ty zadbaj o ogrzanie swojego organizmu lub skorzystaj z opcji szybkiej podróży do wioski, gdzie rozpoczniesz następne zadanie głównego wątku fabularnego.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Fort Wielkiego Drzewa; Wielkie zwierzę

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Tagi
O autorze
Komentarze