Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Fort Wielkiego Drzewa; Wielkie zwierzę

Jak sprowadzić Daha z plemienia Udam do wioski i upolować wielkiego mamuta.

Udaj się na daleki, północny wschód, gdzie odnajdziesz Fort Wielkiego Drzewa. Jest to silnie broniony obóz plemienia Udam. Jeśli pozbędziesz się z niego wszystkich przeciwników, sprowadzisz do wioski dzikusa o imieniu Dah. Zabicie wszystkich wrogów będzie tutaj trudne i raczej nie zalecamy podejmowania się tej misji na samym początku gry.

Rozwiń postać, umiejętności sowy i upewnij się, że masz oswojonego zwierzaka i dopiero wtedy ruszaj na łowy w zimnej północy. Gdy dotrzesz w okolicę wejścia do obozowiska, spójrz nieco w lewą stronę, najlepiej przy użyciu wzroku łowcy. Odnajdziesz tam pnącza, po których możesz wyjść na wyższy poziom i stamtąd skutecznie zaskoczyć przeciwników.

Wespnij się na górny poziom i staraj się działać w ukryciu.

Przed rozpoczęciem walki warto zaznaczyć sobie wszystkich wrogów w zasięgu wzroku lub przy użyciu sowy. Chowaj się w zaroślach, aby być trudniejszym do spostrzeżenia i zabijaj głównie tych wrogów, którzy mają nad głowami ikonę rogu. To właśnie oni najszybciej mogą zaalarmować innych i wezwać posiłki.

Zwracaj koniecznie uwagę na wyższe poziomy, głównie te miejsca, gdzie możesz użyć haka do zaczepienia się. Z takich miejsc możesz szybko zneutralizować przeciwników z ikoną rogu, a także z ikoną bomby, których jest tu bardzo dużo i mogą cię szybko otruć. Ich zabijaj w pierwszej kolejności.

Cały czas zerkaj do góry, nigdy nie wiesz, gdzie znajduje się wróg.

Gdy z kolei będziesz miał pecha i zostanie wszczęty alarm, spodziewaj się nieprzyjaciół absolutnie z każdej strony. Odpieranie ich ataku będzie trudne, ale nie niemożliwe. Grunt to pozostawać ciągle w biegu i chować się w zaroślach lub za różnymi osłonami, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na zdezorientowanie przeciwników.

Po zabiciu wszystkich spotkasz się z Dahem, który będzie nazywał cię od tej pory charłakiem. Właśnie w ten sposób nazywani są Łindźa przez plemię Udam. Co prawda dzikus będzie chciał, abyś go zabił, ale ty oczywiście darujesz mu życie. Niestety, po sprowadzeniu go do wioski trafi do "więzienia", czyli prowizorycznej klatki z drewna.

Wielkie zwierzę

Tę misję rozpoczniesz od rozmowy z Dźaimą w wiosce. Wskaże ci miejsce na południowy-wschód, tuż pod dużym zbiornikiem wodnym, udaj się tam. Zadanie rozpoczniesz przy pozostałości po starym drzewie. Twoim celem jest upolowanie potężnego mamuta wraz z łowcami Dźaimy. Udaj się do ich terenów łowieckich - charakterystycznych, kamiennych kręgów z ołtarzem po środku.

Tereny łowieckie Łindźa.

Po dotarciu na miejsce, porozmawiaj z przywódcą myśliwych. Wskaże ci on miejsce bytowania mamuta. Udaj się tam i zwab zwierzę do lokacji, gdzie będą czekać myśliwi. Aby to zrobić, po prostu zaatakuj mamuta z dystansu, najlepiej przy pomocy łuku, i biegnij w stronę kamiennych kręgów.

Staraj się pozostawać cały czas za osłoną.

Kluczem do sukcesu w walce z mamutem będzie wykorzystywanie zapalonych broni, a także pozostawanie cały czas za jakąś większą przeszkodą, za którą perfekcyjnie będzie robił ołtarzyk na środku placu. Stopniowo atakuj mamuta, cały czas kontrolując poziom swojego zdrowia. W razie czego uleczaj się i walcz, aż wielkie zwierzę padnie. Wówczas misja automatycznie dobiegnie końca.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Powitanie Łindźa; Kościany pył

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze