Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry 4 zaoferuje kilka zakończeń i rozgałęzienia fabuły

Nowe szczegóły na temat gry.

Wraz z Far Cry 4, Ubisoft stara się naprawić błędy, które popełniono podczas produkcji poprzedniej odsłony, zwłaszcza w sferze opowieści i fabuły - wynika z zapowiedzi opublikowanej przez magazyn Edge.

A tam będzie stał mój bank

Deweloperzy dostrzegli negatywne komentarze na temat głównego bohatera w Far Cry 3 - Jason Brody nie zdobył sympatii graczy. Nowa postać - Ajay Ghale - ma być bardziej „neutralna”, by każdy gracz mógł się z nim utożsamiać, tworząc własną opowieść.

Ghale jest uprzejmy i dobrze wychowany, a jego przeszłość od samego początku stawia go w samym centrum opowieści, zamiast roli cudzoziemca, jaką zajął Brody. Twórcy zauważyli, że poza Vaasem w FC3 nie chwalono postaci czy historii, skupiając się raczej na otwartym uniwersum. W FC4 ma się to zmienić.

Projekty misji mają lepiej korzystać z przygotowanego świata, a fabuła będzie się rozgałęziać w ramach dokonywania kolejnych wyborów. W planach jest 7-8 zakończeń (dzięki, NeoGAF).

Przejęcie fortecy przeciwnika nie sprawi, że okoliczny teren stanie się całkowicie bezpieczny. W Kyracie trwa wojna domowa, a wrogowie nigdy w całości nie opuszczą zajmowanych obszarów. W niektórych przypadkach może nawet dość do prób odbicia umocnień zdobytych przez gracza. Jednym z trudnych, opcjonalnych zadań będzie eliminowanie uzbrojonych oddziałów Pagana Mina, wysyłanych w celu zabijania cywilów i siania zniszczenia.

Pojawi się także system „karmy”. Jeśli pomożemy lokalnym mieszkańcom w walce, możemy później liczyć na ich wsparcie. W ten sposób Ubisoft chce uczynić postacie niezależne bardziej interesującymi.

Podczas wymiany ognia wezwiemy pomocników. Dla przykładu: jeśli razem z towarzyszem przejmiemy pojazd opancerzony, to sterowana przez sztuczną inteligencję postać automatycznie zajmie pozycję za zamontowanym karabinem, osłaniając ucieczkę.

W Far Cry 3 przeciwnicy nie mogli wykonywać części podstawowych czynności, takich jak wchodzenie po drabinach. W nowej odsłonie wrogowie skorzystają z tych samych opcji, co Ajay.

Far Cry 4 ukaże się 18 listopada, na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze