Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani Minecrafta odtworzyli Śródziemie Tolkiena. Prace trwały dziewięć lat

Projekt o ogromnej skali.

Minecraft Middle Earth to wspólny projekt zorganizowanej grupy fanów Minecrafta, którzy odtworzyli w grze całe Śródziemie, czyli kontynent, na którym rozgrywa się akcja „Hobbita” i „Władcy Pierścieni” autorstwa J.R.R. Tolkiena. Prace trwały aż dziewięć lat.

Poniższy materiał prezentuje ogromną skalę wirtualnego świata. Podróż zaczyna się w chacie Bilbo Bagginsa, następnie mamy szansę zobaczyć lasy, pola i cały region Shire. Nie zabrakło detali, jak wózek z fajerwerkami Gandalfa czy miejsce, w którym hobbit miał imprezę urodzinową.

Jest też Minas Tirith, Rivendell, Moria czy Caras Galadhon. Zespół Minecraft Middle Earth zadbał nawet o umieszczenie na ziemi śladów stóp, które pokazują trasę bohaterów w drodze do zniszczenia pierścienia. Oznacza to, że fani uniwersum mogą w całości przebyć podróż od Shire do Góry Przeznaczenia.

Twórcy inspirują się głównie filmami w reżyserii Petera Jacksona ze względu na łatwość odwzorowania, ale w wokselowym Śródziemiu pojawiają się też lokacje obecne tylko w książkach.

Prawdziwa gratka dla fanów świata fantasy

Zdecydowana większość projektu jest już zakończona, ale zespół chce jeszcze dopracować detale. Wciąż można zgłosić się do pomocy, ale twórcy nie przyjmują każdego - należy wykazać się doświadczeniem w mniejszych projektach.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze