Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fall Guys - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, podstawy zabawy oraz praktyczne wskazówki.

Witamy w poradniku do Fall Guys. W tej niezwykle ciekawej produkcji niezależnej gracze rywalizują w różnorakich mini-grach. Aktualnie produkcja dostępna jest na PC i PS4.

W naszym opracowaniu znajdziesz wskazówki dotyczące zabawy, które pomogą lepiej zrozumieć kluczowe aspekty i stać się lepszym zawodnikiem. Dowiesz się, między innymi, w jakich trybach rozgrywki możesz brać udział, jak przeszkadzać innym graczom i jak modyfikować wygląd i nazwę swojej postaci.

Choć początkowe mecze w Fall Guys mogą wydawać się frustrujące, wkrótce będziesz w stanie poprawić swoje umiejętności i wygrywać kolejne spotkania. Udanej zabawy!


Poradnik i wskazówki do Fall Guys

W tej części poruszamy kluczowe kwestie związane z rozgrywką, radzenia sobie w konkretnych trybach czy walką z innymi graczami.


Interfejs i ekran gry

W czasie rozgrywki w Fall Guys, na ekranie dzieje się sporo, jednak samych elementów interfejsu jest bardzo niewiele. Są to:

 1. Cel mini-gry - w lewym górnym rogu znajdziesz informację dotyczącą tego, co trzeba zrobić w obrębie danej mini-gry.
 2. Ilość zakwalifikowanych graczy - w prawym górnym rogu znajdziesz wartość zakwalifikowanych do kolejnej rundy graczy (w tym przypadku 0) i ich maksymalną liczbę (tutaj 40). Jeśli pierwsza wartość dojdzie do drugiej (np. 40/40), zostaniesz wyeliminowany z dalszej rozgrywki.
 3. Znacznik twojej postaci - nad głową twojej postaci znajdziesz ikonkę trójkąta. Określa ona twoją pozycję - przydaje się to przede wszystkim w przypadku przebijania się przez wąskie przejścia, gdzie na raz pchać może się i 30 innych graczy. Zawsze wypatruj tej ikonki, jeśli nie wiesz gdzie jest twoja postać.

Fall Guys - porady ogólne

Poniżej przedstawiamy listę porad, dzięki którym staniesz się lepszym graczem, oszczędzisz sobie frustracji i zwiększysz swoje szanse na wygraną.

 • Po prostu graj. Brzmi to może dziwacznie, ale to jedyna metoda, by poznać wszystkie tryby rozgrywki i mapy, na których się rozgrywają. A to podstawa do tego, by wygrać spotkanie.
 • Obserwuj mapę i innych graczy. Patrz co dzieje się na mapie i gdzie przemieszczają się inni, a następnie na to reaguj. Jeśli jedno przejście jest dosłownie zalane przez innych graczy, skieruj się do drugiego, nawet jeśli jest nieco dalej od twojej pozycji - najpewniej i tak szybciej tamtędy przejdziesz.
 • Nie spiesz się. O ile dotarcie do mety przed innymi jest ważne, o tyle nie warto nadmiernie się spieszyć i popełniać błędów. Wszelkie ruchome drzwi, pułapki i platformy pokonuj nieco wolniejszym tempem, wykonując dokładne skoki i przechodząc obok pułapek w odpowiednim momencie. Lepiej przejść przez przeszkodę o sekundę później, niż oberwać od pułapki i wypaść z mapy.
 • Przeszkadzaj innym graczom. Możesz złapać ich za pomocą klawisza Shift (R2 i RT w przypadku konsoli PS4 i kontrolera Xbox). Dzięki temu wyhamujesz ich ruch bądź wepchniesz ich w pułapkę. Wykorzystuj tę mechanikę szczególnie pod koniec rozgrywek, gdy może jeszcze zakwalifikować się tylko kilka osób.
 • W miarę możliwości staraj się unikać kontaktu z graczami. Jest to najpewniej niemożliwe, warto jednak unikać bezpośrednich starć. Inni gracze mogą chcieć cię złapać bądź zepchnąć z przeszkody, marnując twój czas.
 • Korzystaj ze skoku do przodu. Skok na tzw. szczupaka wykonasz za pomocą klawisza CTRL (kwadrat i A w przypadku PS4 i Xbox). Pozwala on wybić się postaci do przodu, pokonując niewielki dystans szybciej, niż podczas biegu. Minusem jest fakt, że po wszystkim postać musi wstać, tracąc cenny czas - wykorzystuj go więc tylko w sytuacjach, w których absolutnie musisz zyskać te kilka centymetrów nad wrogiem.
 • Wykorzystaj kombinację skoku i rzucenia do przodu. Opisany wyżej skok do przodu wykonasz także po standardowym skoku, uruchamianym spacją (X w przypadku konsoli PS4 i kontrolera Xbox). Dzięki temu postać przeleci nieco dalej, niż podczas standardowej wersji.
 • Nie wychodź po przegranym meczu. Możesz pozostać w roli widza do samego końca spotkania. Korzystaj z tego by podglądnąć innych graczy - w ten sposób bardzo szybko poznasz ciekawe triki i sposoby radzenia sobie z danymi przeszkodami.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fall Guys

PS4, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze