Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mobilny klon Fall Guys jest znacznie popularniejszy niż oryginał na PC i konsolach

163 mln pobrań.

Twórcy Fall Guys informowali niedawno, że już dwa tygodnie po przejściu na model Free to Play mogą pochwalić się 50 milionami graczy. Problem w tym, że mało wyrafinowany klon produkcji - pod tytułem Stumble Guys - pobrano ponad 163 mln razy.

Produkcja studia Kitka Games z Finlandii z całą pewnością zyskuje na tym, że oryginalne Fall Guys wydano dotychczas wyłącznie na PC i konsolach. Zainteresowani gracze mobilni po wpisaniu tytuły do wyszukiwarki App Store i Google Play „wpadają” więc w ramiona Stumble Guys.

Tytuł ukazał się już jakiś czas temu, kilka miesięcy po premierze „właściwego” Fall Guys. Pełną wersję wydano w styczniu 2021 roku. Teraz popularność znacząco wzrosła, co związane jest zapewne z udostępnieniem oryginału za darmo (ponownie, nadal nie na urządzeniach mobilnych).

Jak informuje serwis MobileGamer.biz, Stumble Guys wypracowało już ponad 20 mln dolarów przychodów, podbijając listy najpopularniejszych gier na iPhone’y w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. W Google Play gra mieści się w pierwszej dziesiątce.

Tytuł wygląda niemal identycznie i stawia na takie same założenia rozgrywki. Twórcy oryginału ze studia Mediatonic planują wersje mobilne, choć na razie tylko w Chinach. Tymczasem Kitka Games korzysta...

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze