Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fall Guys - dive, czyli skok do przodu

Jak wykonać skok na szczupaka i kiedy warto to robić.

Sterowanie w Fall Guys jest stosunkowo proste - możesz poruszać się we wszystkich kierunkach i skakać. Możesz też wykonywać skok do przodu (na tzw. szczupaka), by uniknąć przeszkody bądź dotrzeć do celu przed innym graczem. W tym rozdziale wyjaśniamy jak tego dokonać.

Standardowy skok wykonasz w grze za pomocą Spacji (X i A dla PS4 i Xbox). Pozwoli ci on, na przykład, przeskoczyć pomiędzy kładkami bądź wdrapać się na niewielkie wzniesienie. Dodatkowo, możesz wykonać Dive, czyli po prostu skok na szczupaka.

By to zrobić, wciśnij klawisz Ctrl (kwadrat dla PS4 i X dla Xboxa). Postać rzuci się do przodu, zyskując nieco prędkości poruszania się. Manewr ten warto wykorzystać przed linią mety (1). Dzięki temu często zyskasz kilka cennych centymetrów nad innym graczem - co może z kolei przesądzić o twoim losie w meczu.

Dostępny jest też „ulepszony” wariant skoku do przodu, który wykonasz bezpośrednio po klasycznym skoku. Wciśnij więc klawisz Spacja, a tuż po nim Ctrl - postać wyskoczy do góry i następnie rzuci się do przodu. Jest to trudniejsze do wykonania, jednak pozwala na pokonanie większej odległości.

Ze skokiem do przodu wiążą się dwa problemy. Po pierwsze, twoja postać będzie musiała wstać z ziemi - a to zajmuje cenny czas. Po drugie, jeśli zderzysz się z jakąś pułapką, twoja postać zostanie odrzucona w przeciwnym kierunku - a nie odepchnięta, jak w przypadku biegu. Staraj się więc korzystać z tego manewru z rozwagą.

Następnie: Fall Guys - chwyć i pchnij, jak przeszkadzać innym

Spis treści: Fall Guys - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Fall Guys - jak grać, by wygrywać

Komentarze