Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fall Guys - przebieg rozgrywki: kwalifikacja, eliminacja i finał

Poszczególne etapy każdego meczu.

Każda rozgrywka w Fall Guys podzielona jest na kilka etapów, podczas których gracze biorą udział w różnych mini-grach i po których następuje stopniowe zmniejszenie puli wszystkich uczestników. W tym rozdziale wyjaśniamy czym są kwalifikacje i finał, a także kiedy następuje eliminacja.

Domyślnie, w każdej rozgrywce bierze udział 60 graczy - pula ta zapełnia się podczas etapu ładowania (1). Wszystko opiera się o zasady typu battle royale. Gracze systematycznie odpadają z rozgrywki, a finalnie na podium stanąć może tylko jedna osoba.

Rozgrywki podzielone są na 5 rund. Cztery pierwsze to kwalifikacje. Podczas nich gracze mają do wykonania konkretne zadanie - jak dotarcie do mety, przetrwanie w testach logicznych bądź zwycięstwo w rozgrywkach drużynowych. Po każdej rundzie kwalifikacji następuje eliminacja - część najsłabszych graczy odpada z dalszej rozgrywki, pozostali kwalifikują się (2) do dalszej zabawy.

Po eliminacji rozpoczyna się kolejna runda kwalifikacji. W zależności od ilości graczy, rundy te będą się różnić. Przy 30-60 graczach najpewniej czeka cię zabawa w trybie wyścig (Race), przy mniejszych pulach zaczną pojawiać się rozgrywki logiczne czy starcia drużynowe.

Gdy na polu walki zostanie 5 osób, rozpoczyna się finał. W jego trakcie zmienia się cel zadania - nie chodzi tutaj o to, by się zakwalifikować, lecz by nie zostać wyeliminowanym (3). Ostatni gracz, który pozostanie na mapie, wygrywa całe spotkanie.

W zależności od twoich osiągów - czyli tego, do której rundy wytrwasz - otrzymasz odpowiednio dużą nagrodę w postaci punktów Kudos, które są tutejszą walutą jak i punktów doświadczenia do awansowania na wyższe poziomy.

Następnie: Fall Guys - jak zmienić nazwę użytkownika, własny nick

Spis treści: Fall Guys - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Fall Guys - chwyć i pchnij, jak przeszkadzać innym

Komentarze