Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - zakończenie: Władca Oszalałego Płomienia

Jak odblokować zakończenie Władca Oszalałego Płomienia.

Na tej stronie dowiesz się, jak odblokować Władca Oszalałego Płomienia, jedno z zakończeń gry Elden Ring, a także trofeum/osiągnięcie z nim związane.


Przygotowania do osiągnięcia zakończenia Władca Oszalałego Płomienia

Władca Oszalałego Płomienia to najtrudniejsze do osiągniecia zakończenie, gdyż musisz wykonać w odpowiedniej kolejności kroki, a także pokonać opcjonalnego bossa. Niektóre czynności możesz wykonać, gdy dotrzesz do Leyndell, a niektóre dopiero, gdy pokonasz finałowego bossa - Eldeńską Bestię. Poniżej dokładnie to wyjaśniliśmy.

Uwaga! Jeśli więc chcesz odblokować i obejrzeć pozostałe zakończenia, wykonaj backup stanu zapisu, gdy dotrzesz do Kamiennej platformy, po tym jak zabijesz Eldeńską Bestię.

 • Najpierw musisz zejść do podziemi Leyndell, czyli do lokacji od nazwie Podziemia porzuconych – możesz to zrobić przed spaleniem Wielkiego Złotego Drzewa (Leyndell, królewska stolica) lub po tym wydarzeniu, gdy zmieni się miasto (Leyndell, Stolica Popiołów).
 • Na stronie Elden Ring – Leyndell: rynsztok, podziemia; Kajdany Mohga wyjaśniliśmy, gdzie znajduje się wejście do podziemi w Leyndell, królewskiej stolicy.
 • Kiedy jednak miasto zostanie pokryte popiołem (Leyndell, Stolica Popiołów), wejście do podziemi (1) odnajdziesz kilkadziesiąt metrów na północ od miejsca łaski Leyndell, Stolica Popiołów.
 • Podziemia porzuconych do to system tuneli, gdzie odnajdziesz wiele korytarzy i zakamarków. Dotrzesz nimi między innymi do miejsca łaski Zapomniane Czeluści, za którym znajduje Katedra Zapomnianych, w której zmierzysz się z bossem - Mogh, Omen.
 • Uwaga! Kluczowy moment! Kiedy pokonasz bossa Mogha, Omena, a nie dotarłeś jeszcze do finału gry, koniecznie opuść to miejsce. Nie podchodź do ołtarza (2). W przeciwnym razie, możesz zepsuć zakończenie Władca Oszalałego Płomienia!
 • Kiedy dotrzesz do Leyndell, Stolicy Popiołów i pokonasz finałowych bossów, w tym ostatniego - Eldeńską Bestię, w lokacji o nazwie Kamienna platforma nie wchodź w interakcję z posągiem Popękanej Mariki (3) i niebieskim znakiem przywołania (4), jeśli jest widoczny.
 • Wróć teraz do Podziemi porzuconych i przenieś się do Katedry Zapomnianych. Podejdź do ołtarza (2) i uderz w niego lub wykonaj przewrót. Wówczas odkryjesz sekretne przejście.
 • Dotrzesz do głębokiej rozpadliny. Ostrożnie zejdź na sam dół, zeskakując na deski i wskakując na wysunięte kamienie.
 • Kiedy znajdziesz się na samym dole, podłoga pod tobą rozpadnie się i zeskoczysz do pomieszczenia z wielkimi drzwiami (5). Zanim do nich podejdziesz, koniecznie usuń z wyposażenia wszystkie przedmioty (broń, elementy pancerza, talizmany, przedmioty podręczne) - tak, abyś pozostał w samej bieliźnie (6).
 • Dopiero wówczas otwórz drzwi (5).
 • Obejrzysz scenkę, po której przenieś się do Kamiennej platformy (miejsce łaski: Popękana Marika).
 • Podejdź do posągi Popękanej Mariki (3), a pojawi się opcja: Zawładnij Oszalałym Płomieniem (7). Obejrzyj zakończenie, po którym otrzymasz trofeum/osiągnięcie: Władca Oszalałego Płomienia.

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Powrót do: Elden Ring – wszystkie zakończenia

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze