Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - Leyndell: rynsztok, podziemia; Kajdany Mohga

Gdzie znajduje się wejście do podziemi Leyndell. Jak zdobyć Kajdany Mohga.

Pod stolicą Ziem Pomiędzy, czyli Leyndell, znajduje się duża, opcjonalna lokacja, w której zdobędziesz cenne skarby, w tym Kajdany Mohga, a także zmierzysz się z potężnymi przeciwnikami. Z poniższych informacji dowiesz się, jak odnaleźć wejście do Podziemi porzuconych (inaczej nazywanej w grze rynsztokiem) i jak zdobyć Kajdany Mohga, dzięki którym pokonasz bossa w lokacji Pałac Mohgwyna.

Do podziemi znajdujących się pod Leyndell przedostaniesz się na dwa sposoby (opisaliśmy je poniżej) – jest to zależne od postępów w fabule.


Na tej stronie:


Wejście do podziemi w Leyndell, Stolicy królestwa

Na południowy-zachód od miejsca łaski Taras nad aleją (A), odnajdziesz studnię (B na mapie). Zejdź po schodach, a potem zeskocz na dachy, by odnaleźć studnię (1 na obrazku). Wskocz do niej, a kolejnymi korytarzami dotrzesz do rynsztoka – Podziemi porzuconych.


Wejście do podziemi w Leyndell, Stolicy Popiołów

Kiedy Wielkie Złote Drzewo będzie płonęło, a miasto zostanie pokryte popiołem Leyndell zmieni nazwę na Stolicę Popiołów. Wówczas wejście do podziemi Leyndell odnajdziesz w innym miejscu niż wcześniej.

Wejście do podziemi (2) odnajdziesz kilkadziesiąt metrów na północ od miejsca łaski Leyndell, Stolica Popiołów. Ostrożnie zeskocz po deskach na sam dół, a trafisz do rynsztoka, początku lokacji Podziemia porzuconych. Niedaleko znajduje się miejsce łaski: Podziemne poboczne drogi.


Gdzie znajdują się Kajdany Mohga

Kajdany Mohga to potężny przedmiot, dzięki któremu znacznie ułatwisz sobie walkę z potężnym – ale też opcjonalnym – bossem, Mohgiem, Panem Krwi. Dzięki niemu możesz uwięzić na chwilę przeciwnika, a nawet sprawić, że nie będzie się ruszał. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Mohgiem, Panem Krwi.

Kajdany Mohga (3) odnajdziesz w miejscu, gdzie przebywają dwa duże homary – leżą przy ścianie, przed wejściem do korytarza, gdzie znajduje się miejsce łaski: Katakumby Leyndell (4).

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Leyndell, królewska stolica

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze