Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - wszystkie zakończenia

Jakie są zakończenia gry.

Po długiej i wyczerpującej rozgrywce w Elden Ring w końcu dotrzesz do finału opowieści. Gra posiada kilka zakończeń. Poniżej opisaliśmy, ile ich jest i jak się nazywają. Przechodząc do strony z opisem każdego zakończenia, dowiesz się, jak do niego dotrzeć.


Na tej stronie:


Ile zakończeń jest w Elden Ring

W Elden Ring, w momencie pisania tego poradnika, gracze odkryli 6 zakończeń. Gra zawiera wiele sekretów, więc nie wykluczone, że jeszcze pojawią się jeszcze inne finały historii.

Niezależnie od tego, na ile sposobów można zakończyć grę, można wyróżnić trzy główne finały opowieści. Odkrywając je, otrzymamy wyróżnienie w postaci trofeum/osiągnięcia.


Kiedy wybieramy zakończenie

Zakończenie wybierzesz w Kamiennej platformie, po tym, jak pokonasz Eldeńską Bestię, finałowego bossa. Do tej lokacji przejdziesz przez ciernie znajdujące się w Eldeńskim Tronie.

Warto wykonać kopię zapisu stanu gry w tym miejscu, jeśli zależy ci na odkryciu wszystkich zakończeń, a jeśli nie chcesz każdorazowo przechodzić gry od początku.

Kiedy więc pojawisz się w Kamiennej platformie, zobaczysz przed sobą posąg Popękanej Mariki (1). Aktywacja figury lub niebieskiego znaku przywołania (2), jeśli się pojawi w tym miejscu, wiąże się z wyborem zakończenia. Bądź więc ostrożny zanim podejmiesz decyzje i wybierzesz finał historii.

Poniższe linki zaprowadzą cię do stron, na których opisaliśmy wszystkie zakończenia gry.


Wszystkie zakończenia w Elden Ring

Poniżej przedstawiamy nazwy wszystkich zakończeń. Aby sprawdzić, jakie czynności należy wykonać, aby osiągnąć dane zakończenie, przejdź do odpowiedniej strony. Odkrycie każdego z tych zakończeń gwarantuje inne trofeum/osiągnięcie.


Czy można grać dalej po zakończeniu gry

Tak. Niezależnie które zakończenie wybierzesz, możesz kontynuować rozgrywkę, by dalej przemierzać i odkrywać świat gry i zwiedzić na przykład nieodwiedzone wcześniej lokacje. Możesz także rozpocząć Podróż 2, czyli Nową grę plus.

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring – Leyndell, Stolica Popiołów; Sir Gideon Ofnir, Wszechwiedzący

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze