Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

eFootball PES 2022 w ogniu krytyki. Recenzje na Steamie są "przytłaczająco negatywne"

Gracze nie są zadowoleni z darmowej odsłony serii.

  • eFootball 2022 jest już dostępne
  • Gra spotkała się z dużą krytyką - tylko 8 proc. recenzji na Steamie jest pozytywnych
  • Wiele osób przekonuje, że to tytuł rodem z telefonów

Dzisiaj zadebiutowało eFootball 2022, czyli darmowa produkcja, która jest następcą piłkarskiej serii PES. Z opinii na Steamie wynika jednak, że tytuł nie przypadł graczom do gustu.

Recenzje gry na platformie Valve są obecnie „przytłaczająco negatywne”. W sumie na temat projektu wypowiedziało się 2892 osób, z czego tylko zaledwie 274 - a więc 8 procent - oceniło pozycję pozytywnie.

„Grafika telefon, brak optymalizacji, modele ściągnięte z fox i przekonwertowane na UE, te same animacje w niektórych momentach, komentator identyczny, jak wcześniej...” - pisze polski użytkownik Tightend82 (pisownia oryginalna).

Gracze narzekają na tempo rozgrywki i AI piłkarzy

„Konami, dlaczego? Większość graczy pozostanie przy PES 2021 albo ucieknie do FIFY 22” - dodaje niejaki Adecki. „Jak na razie bardzo słabo nie da się w to grać” - wtóruje ram pam pam.

Niezadowoleni są też gracze anglojęzyczni. „To żart. Najgorsza gra piłkarska w jaką grałem. To po prostu tytuł mobilny. Piłka waży 100 kilogramów, kontakty między zawodnikami są chaotyczne, nic nie wydaje się dobrze zrealizowane. Wstyd” - ocenia GaryTheSnail.

„Dwa lata. Ludzie czekali dwa lata, kuszeni obietnicą, że ta gra będzie przełomowa. Jedynym logicznym i prawdopodobnym wyjaśnieniem, dlaczego produkcja jest taka zła, jest fakt, że Konami chce ogłosić bankructwo. To jednocześnie śmieszne i smutne. Wydali pełną grę, w której brakuje zawartości. Okroili nawet opcje taktyczne. Straszne, po prostu straszne” - nie szczędzi gorzkich słów RascalDiego.

„Usunąłem po dwóch meczach. Najwyraźniej uznali, że PES Mobile odniosło sukces, więc stworzyli odpowiednik na PC i konsolach. Gra nie jest już płynna. AI reaguje powoli. Modele postaci, dzięki czemuś, co miało być dynamicznym poruszaniem się, są nierealistyczne” - pisze Keven.

„Nierealistyczny silnik. Żegnaj PES” - zaznacza SuperPotato. „Ta gra jest najlepszą reklamą serii FIFA. EA Sports powinno płacić Konami za wydawanie takiego śmiecia” - twierdzi Nick.

eFootball 2022 dostępne jest na PC i konsolach. Produkcja jest darmowa, ale na start oferuje ograniczoną ilość treści. Kolejne elementy trafią do tytułu w najbliższych tygodniach, a za niektóre trzeba będzie zapłacić.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze