Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film Mortal Kombat z rekordowym wynikiem w USA

W czasach pandemii.

 • W pierwszy weekend film Mortal Kombat wygenerował 22,5 miliona dolarów w USA
 • Najwyższy wynik obrazu z kategorią R w trakcie pandemii
 • Nowy film Mortal Kombat w amerykańskich kinach wygenerował dotychczas 22,5 miliona dolarów przychodów.

  Jak pisze serwis Deadline, to najwyższy rezultat, jaki produkcja z kategorią R (oznacza, że widzom poniżej 17. roku życia muszą towarzyszyć dorośli) osiągnęła w USA podczas tak zwanego „weekendu otwarcia” od marca ubiegłego roku, czyli rozpoczęcia pandemii koronawirusa.

  Wynik przewyższył również oczekiwania Warner Bros., które odpowiada za dystrybucję projektu. Koncern prognozował, że w pierwszych dniach od premiery film w Stanach Zjednoczonych wygeneruje 15 milionów dolarów przychodów.

  Obecnie w USA otwartych jest około 60 procent wszystkich kin. Na amerykańskim rynku najnowsza adaptacja serii bijatyk od studia NetherRealm ukazała się jednak także na platformie HBO Max.

  Na razie nie wiadomo, kiedy film Mortal Kombat trafi do Polski. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią, kina w naszym kraju pozostają zamknięte, a wspomniana usługa streamingowa nie jest jeszcze dostępna.

  Tematy w tym artykule

  Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

  O autorze
  Awatar Piotr Bicki

  Piotr Bicki

  News Editor

  Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

  Komentarze