Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA pyta fanów, czy chcą więcej remake’ów Dead Space

Pytanie retoryczne.

Electronic Arts rozsyła rzekomo ankiety, w których pyta między innymi o ewentualne zainteresowanie graczy kolejnymi remakami serii Dead Space - dla drugiej i trzeciej odsłony serii.

Sprawą podzielił się na Twitterze niezależny deweloper Dillon Rogers, odpowiedzialny w przeszłości choćby za Dusk. „Pffft. EA rozsyła takie kwestionariusze. Coś wisi w powietrzu” - napisał. Twórca jest najwyraźniej „ekstremalnie zainteresowany” obiema propozycjami.

Po sukcesie odświeżonej wersji pierwszej części Dead Space podobne odczucia ma zapewne wielu graczy. Widać to w komentarzach pod tweetem, choć z drobną poprawką na Dead Space 3. Ta produkcja - delikatnie pisząc - nigdy nie przypadła fanom do gustu, więc wymagałaby zapewne szerzej zakrojonych modyfikacji.

„Dead Space 3 potrzebuje dużo więcej niż remake w podobnym stylu, co jedynka. To musi być całkiem nowa gra - komentuje niejaki Zach Shapre, znajdując spore poparcie dla swojego stanowiska. „1000000%. Też chciałem to napisać” - zgadza się niejaki „Pib”, nie szczędząc procentów.

Jest też pewien Jacob, który ma całkowicie przełomowy pomysł. „A gdyby tak zrobili Dead Space... które nie jest remakiem? Wydaje się, że mają do tego prawo po zresetowaniu serii” - zauważa. „Nonsens, po skończeniu trójki będą od nowa remake’ować pierwszą część” - komentuje Rogers.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Dead Space (remake)

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze