Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA chwali się, że FIFA 23 ma „hiper-realistyczną” murawę i ładniejszą siatkę w bramce

Nowy zestaw informacji.

Electronic Arts kontynuuje publikowanie nowych trailerów i informacji na temat Fify 23, debiutującej 30 września. Dzisiaj twórcy koncentrują się na dniu meczowym, obiecując między innymi „hiper-realistyczną” murawę.

Element ten ma stanowić „wielki krok do przodu w jakości wizualnej”. Mowa głównie o ilustrowaniu, jak trawa zmienia się wraz z biegiem meczu, gdy piłkarze wykonują wślizgi i cieszynki. Nie wyjaśniono niestety, czy piłka będzie mogła odbić się od „kępki”.

Idąc dalej, poprawione powtórki skorzystają z technologii zaawansowanych animacji HyperMotion 2. Również „na żywo” otrzymamy więcej informacji na temat sytuacji na boisku: odległość od bramki przy rzucie wolnym, wskaźnik siły uderzenia i tak dalej.

Sfera audio ma lepiej odzwierciedlać rangę spotkania, by finał Ligi Mistrzów nie brzmiał tak samo, jak pojedynek w polskiej okręgówce. Podczas meczów usłyszymy piosenki ze ścieżki dźwiękowej, syreny i wuwuzele, a wśród sędziów pojawią się kobiety, zgodnie z prawdziwym światem.

Siatki bramek mają być bardziej szczegółowe i lepiej animowane. Tak samo tłumy kibiców, wzbogacone o „większą różnorodność, rodzaje ubrać i nie tylko”. EA pochwaliło się także, że... ramka z podpowiedziami wyświetlana obok zawodników - FIFA Trainer - będzie unowocześniona.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły