Skip to main content

Dziś zobaczymy rozgrywkę z Dead Space Remake

Czeka nas wycieczka na Ishimurę.

Od zapowiedzi remake'u Dead Space minęło już ponad półtora roku i choć o grze wiemy całkiem sporo, to nadal nie mieliśmy okazji przyjrzeć się rozgrywce z pełnej wersji. Zmieni się to jeszcze dziś, ponieważ twórcy planują pokaz nowej wersji kosmicznego horroru.

Dokładnie o godzinie 16:58 czasu polskiego rozpocznie się transmisja na żywo, w trakcie której zobaczymy pierwszy oficjalny gameplay Dead Space Remake. Do premiery zostało nieco ponad trzy miesiące, więc gra powinna być niemal ukończona, a materiał da nam dobry pogląd na to, czego powinniśmy spodziewać się w styczniu 2023.

Do tej pory studio EA Motive - odpowiedzialne za remake - nie szczędziło nam materiałów z wczesnych wersji testowych. Dzięki nagraniom deweloperów mogliśmy dowiedzieć się więcej o planowanych zmianach, nowościach oraz ogólnym podejściu do odświeżenia klasyka.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że gra będzie wierną adaptacją pierwowzoru, choć zostanie poszerzona o wiele elementów wyciętych z oryginału, a także dostanie sporo zawartości pobocznej. Dead Space Remake zaoferuje rozgrywkę bez ekranów wczytywania ukazaną w jednym ciągłym ujęciu, a systemy gry zostaną zmodernizowane.

Zobacz także