Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - skradanie, cicha eliminacja wrogów

Miejsca do ukrycia, odwracanie uwagi.

Oprócz walki, Aiden z Dying Light 2 ma jeszcze do dyspozycji skradanie, a więc prześlizgiwanie się pomiędzy wrogami lub ich cichą eliminację. Na tej stronie poznasz wszystkie najważniejsze informacje o skradaniu.


Na tej stronie:


Podstawy skradania, miejsca do ukrycia się

Na początek kilka podstawowych informacji odnośnie skradania:

  • Aby się skradać, musisz kucnąć i wyłączyć latarkę
  • Możesz eliminować po cichu zarówno ludzi, jak i zombie
  • Jeżeli zostaniesz dostrzeżony przez choćby jedną osobę lub zombie, wszyscy w najbliższej odległości zostaną natychmiast zaalarmowani
  • Jeżeli ktoś zaczyna się dostrzegać, zobaczysz na ekranie wskaźnik kierunku (1), z którego ktoś cię widzi. Musisz zejść mu z linii wzroku, żeby pozostać w trybie skradania
  • Zmysł przetrwania podświetla na czerwono znajdujących się w pobliżu wrogów - nawet przez ściany!
  • Eksplorując budynki nocą, natkniesz się w nich na śpiące zombie, między którymi możesz się przekradać. Żółte paski (2) pod nimi wskazują świadomość twojej obecności - kiedy pasek się wypełni, skradanie zakończy się

W skradaniu mocno pomagają miejsca do ukrycia, zaznaczone ikonami przekreślonego oka (3). To np. wysoka trawa lub przestrzeń pod meblami.

Kiedy jesteś ukryty w takim miejscu, w dolnej części ekranu wyświetla się podobna ikona przekreślonego oka (4).


Cicha eliminacja

Aby wyeliminować wroga, podejdź do niego od tyłu i kiedy zobaczysz komendę na ekranie, wciśnij:

  • F na klawiaturze
  • X / kwadrat na padzie

Duszenie trwa kilka sekund, ale jeżeli nikt cię nie widział, możesz kontynuować skradanie.

By przyspieszyć cichą eliminację, możesz wykupić umiejętność Dźgnięcie (5), która pozwala ci zadźgać wroga ostrzem - o ile masz przy sobie jeden lub więcej nóż do rzucania.

Po kupnie tej umiejętności, podczas duszenia wroga na ekranie pojawi się opcjonalna komenda (6) - rolka myszy lub LT / L2 na padzie.

Cichą eliminację możesz też przeprowadzić na odległość, używając łuku lub kuszy. W tych przypadkach musisz się oczywiście upewnić, że jeden strzał wyeliminuje wroga.


Odwracanie uwagi wrogów

Jeżeli wrogowie są zbyt blisko siebie, możesz spróbować ich od siebie odciągnąć, używając butelek, cegieł i monet.

Butelki i cegły (7) znajdujesz w świecie gry i nie możesz ich przenosić w plecaku. Wystarczy je podnieść i rzucić, by zwrócić uwagę znajdujących się blisko wrogów.

Pamiętaj też, że butelkami i cegłami możesz też ogłuszyć przeciwników, rzucając prosto w nich. To dobry sposób, jeżeli podczas skradania ktoś nagle cię dostrzeże.

Monety (8) przenosisz z kolei w ekwipunku i zbierasz w ramach rozgrywki. To przedmioty do rzucania, więc używasz ich w ten sam sposób.

Oczywiście najpierw musisz je przypisać do zestawu używanych przedmiotów, a później wybrać jako aktualnie używany przedmiot. Ten dość skomplikowany proces opisujemy na naszej stronie o przedmiotach do rzucania.

Następnie: Dying Light 2 - schematy, ulepszanie przedmiotów

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - kupcy, sklepy: kupowanie i sprzedawanie przedmiotów

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More On Dying Light 2 Stay Human

Najnowsze artykuły