Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 pozwala dusić wrogów jak Vader ze Star Wars

Znaleziono kolejny sekret.

Gracze znajdują kolejne żarty umieszczone przez twórców w Dying Light 2. Po strzelaniu „z palców” i ostrzach rodem z Cyberpunk 2077 nadszedł czas na nawiązanie do Star Wars.

Za pomocą kolejnego schematu gracz może niemalże wcielić się w Dartha Vadera, by poddusić przeciwników z użyciem ciemnej strony Mocy.

Aby zdobyć blueprint, należy najpierw odblokować... inny easter egg. Mowa o poziomie rodem z Dooma (włącznie ze strzelbą), który umieszczono w piwnicy budynku VNC. Jeszcze wcześniej trzeba jednak zebrać gumowe kaczuszki, rozrzucone po całym otwartym świecie gry.

Wewnątrz sekretnego etapu z Dooma znajdziemy właśnie tajny schemat. Brzmi skomplikowanie, ale proces opisują liczne materiały wideo, jak ten poniżej:

Kluczem jest znalezienie ściany skrywającej tajne przejście (8:30 w filmie). To zapewne także nawiązanie do klasycznych strzelanek id Software, gdzie często tak właśnie chowano przejścia do skarbów.

To jeszcze nie wszystko, ponieważ schemat należy następnie zbudować, co kosztuje aż 369 złomu. Jak w przypadku strzelania z palców, mamy raczej do czynienia z ciekawostką niż pożytecznym urządzeniem - z duszenia Mocą skorzystamy tylko szesnaście razy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze