Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Palcowy pistolet to sekretna broń w Dying Light 2

Palcolet? Pistopalc?

Niedawno informowaliśmy o sekretnym pomieszczeniu ukrytym na mapie Dying Light 2. Okazuje się, że oprócz podziękowań od Techalandu, znajduje się tam schemat na dość nietypową broń, pozwalającą strzelać z palca niewidzialnymi pociskami.

„Broń” nazywa się w oryginalnej wersji The Left Finger of gloVa i pozwala wystrzelić 16 palcowych pocisków. To niewiele, ale - jak udowadnia poniższy film - każdy wystrzał przebija się przez wrogów z dużą siłą. Działanie pistoletu można zobaczyć od 5:15.

Aby w ogóle móc cieszyć się zdobyczą, należy użyć schematu i wytworzyć gadżet zw 369 metalowych części, co jest całkiem sporą liczbą. Po „rozpadnięciu się” broni, procedurę trzeba powtórzyć.

Ciekawa jest kwestia nazwy broni. Jak zauważa PC Gamer, The Left Finger of gloVa to odniesienie do przedmiotów o bliźniaczej nazwie The Left Hand of gloVA z Dead Island, a także The Right Hand of gloVA z pierwszego Dying Light. Pomysł zapoczątkował zaś Bartosz „Glova” Kulon, główny programista w Techlandzie.

Jeżeli chcecie sami wypróbować palcolet, to mamy niestety złe wieści, bo schemat na tę nietypową broń nie jest zbyt łatwą zdobyczą. Wymaga dostania się na wieżowiec, a następnie sprytnego przeskakiwania na coraz niższe piętra z przewodem w ręku, by połączyć serię generatorów. Cały proces można obejrzeć w powyższym filmie.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze