Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dwójka twórców Wiedźmina 3 zakłada nowe studio

Wickerman Games.

Dwójka deweloperów odpowiedzialnych za prace nad Wiedźminem 3 postanowiła opuścić CD Projekt Red i założyć własne studio - Wickerman Games.

Założyciele to para Brytyjczyków, powracających teraz do ojczyzny: Chris Hardwick (starszy programista silnika) oraz Dan Cordell (grafik zajmujący się lokacjami).

„Obaj jesteśmy fanami papierowych gier fabularnych, takich jak Traveller, World of Darkness, Call of Cthulhu, Shadowrun i czcigodne Dungeons & Dragons. Chcemy połączyć naszą miłość do tych pozycji z pasją tworzenia gier wideo” - napisano w ogłoszeniu.

Twórcy stawiają na otwarty proces deweloperski z udziałem graczy, z częstymi publikacjami prototypów i filmów zza kulis.

Nie ogłoszono jeszcze pierwszego projektu, ale ujawniono poniższą grafikę koncepcyjną. Kluczem ma być swoboda rozgrywki, podejmowanie decyzji i łączenie „prostych systemów”.

„Jeśli nauczyliśmy się czegoś podczas pracy w CD Projekt Red, to jest to fakt, że dobre traktowanie konsumentów oznacza lżejsze życie dla wszystkich zainteresowanych” - dodaje Wickerman Games.

To nie pierwsza grupa deweloperów, która odchodzi z polskiego studia, by tworzyć coś nowego. W sierpniu informowaliśmy o Fool's Theory, zajmującym się izometrycznym tytułem RPG. Trójka deweloperów przeszła też do Guerrilla Games, by tworzyć Horizon Zero Dawn.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły