Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - ogniwo paliwowe: produkcja, do czego służy

Zastosowanie dla ogniw paliwowych.

Ogniwa paliwowe to jeden z surowców w Dune: Spice Wars. Nie jest co prawda tak często wykorzystywany jak pleton czy woda, jednak bez niego ciężko będzie prowadzić ci zwiad i korzystać ze zmechanizowanych jednostek wojskowych.

Ilość ogniw paliwowych możesz sprawdzić spoglądając na wskaźnik (1) przy górnej krawędzi ekranu. W przeciwieństwie do innych surowców (prócz wody), ogniwa nie są produkowane codziennie - zwiększasz po prostu ich posiadaną liczbę.

Zapas ogniw możesz zwiększyć budując Fabrykę Ogniw Paliwowych (2) w dowolnej wiosce. Dzięki temu zyskasz 6 dodatkowych ogniw. Co więcej, jeśli na terenie wioski są źródła energii (3), produkcja fabryki zwiększy się do 9 jednostek.

Do czego zatem wykorzystasz ten surowiec? Jest on wymagany do budowania kolejnych ornitopterów, zwiadowców, za sprawą których odkrywasz mapę. Dodatkowo, wszystkie jednostki zmechanizowane - jak drony wsparcia - także wymagają konkretnej liczby ogniw, byś mógł je zbudować.

Jeśli nie planujesz polegać za bardzo na jednostkach mechanicznych, buduj Fabrykę Ogniw Paliwowych w miejscach, gdzie są źródła energii - ale już nie w normalnych wioskach. Bez problemu umożliwi ci to budowę kolejnych zwiadowców i okazjonalne tworzenie jednostek zmechanizowanych.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - ornitopter: budowa, eksploracja mapy

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Dune: Spice Wars

Najnowsze artykuły