Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon's Dogma 2 - zmiana klasy postaci, nowe vocation

Wybranie nowej wokacji dla bohatera lub pionka.

W Dragon's Dogma 2 możesz niemal w dowolnym momencie gry zmienić klasę bohatera lub głównego pionka. Dotyczy to jednak tylko klas podstawowych, bowiem zaawansowane vocations muszą zostać odblokowane w ramach zadań dodatkowych. Jeśli jednak je wykonasz, nowe klasy zostaną dodane do listy wyboru i także będziesz mógł się między nimi przełączać, jeśli uznasz, że był to zły wybór.

By dokonać zmiany klasy, ale i zakupić nowe zdolności, musisz udać się do Vocation Guild - znajdziesz je w każdym dużym mieście i w większości mniejszych (czasami ich role pełnią karczmy, jak w Melve). W Vernworth wejście znajduje się na parterze, na piętrze umieszczono zajazd.

Porozmawiaj z właścicielem gildii i wybierz pierwszą opcję Change Vocation. Ujrzysz okno wyboru klasy i cenę, jaką musisz zapłacić za ich pierwszorazowe odblokowanie - 100 punktów dyscypliny (Discipline Points).

Discipline Points nabywasz podczas walki i służą właśnie do wydatków w gildii na zakup klas, umiejętności i wzmocnień pasywnych (Augments). Bohater i pionek zbierają punkty niezależnie od siebie.

Musisz jednak wiedzieć, że nową klasę rozwijasz od początku. Poziom bohatera bowiem wpływa na statystyki, zaś poziom klasy (Rank) wpływa na biegłość w posługiwaniu się nią i pozwala odblokować dostęp do nowych zdolności. Warto więc zakupić podstawowe klasy już na początku gry i przetestować każdą z nich.

WSKAZÓWKA: klasa specjalna Warfarer łączy cechy wszystkich klas. Każdy awans na wyższą rangę powoduje automatyczny wzrost rangi każdej z odblokowanych klas. Możesz ją odblokować w Geyser Hamlet po rozmowie z Laymondem (zadanie The Sotted Sage).

Spis treści: Dragon's Dogma 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dragon's Dogma 2 - zmiana wyglądu, budowy ciała

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dragon's Dogma 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze