Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon's Dogma 2 - czy jest polsku, spolszczenie

Polska lokalizacja w grze.

Dragon's Dogma 2 to pozycja wydana przez firmę Capcom. Jako że jest to duży projekt japońskiej firmy i w grze zawarto liczne wersje językowe, uzasadnione są wątpliwość, czy na liście tłumaczeń znalazł się język polski.


Na tej stronie:


Czy jest polski język

Polska lokalizacja nie znalazła się w oryginalnym wydaniu ani na PC, ani na konsole. Producent nie zapowiedział także planów wprowadzenia takiego tłumaczenia, co nie spotkało się z przychylną opinią polskich graczy.

Z pomocą przychodzą jednak moderzy, którzy przygotowali spolszczenie dla wersji PC. Przetłumaczone zostały tak elementy interfejsu i przedmioty, jak i dialogi. Poniżej znajdziesz informacje na temat jego pozyskania i instalacji.


Jak zainstalować spolszczenie

Aby zainstalować spolszczenie, pobierz je z portalu Nexus, klikając w przycisk. Kolejny element, to specjalne narzędzie do zarządzania modami: Fluffy Mod Manager - ściągnij je w analogiczny sposób.

WAŻNE: bez Fluffy Mod Manager spolszczenie nie będzie działać, jeśli spróbujesz jedynie podmienić pliki gry na nowe.

Antywirus może uznać ów program za niebezpieczny, ponieważ jest on w stanie modyfikować pliki i zarządzać pamięcią w czasie rzeczywistym (na potrzeby modów). Z tego powodu należy zignorować ostrzeżenie i/lub dodać program do wyjątków bezpieczeństwa, jeśli nie jesteś w stanie go uruchomić.

Wypakuj menedżer i uruchom go otwierając Modmanager.exe. W oknie programu przy pierwszym uruchomieniu wybierz grę Dragon's Dogma 2. Jeśli program nie jest w stanie samodzielnie jej zlokalizować, wskaż folder instalacji po wciśnięciu przycisku "Choose Game Folder".

Wybierz teraz Options [1] i następnie "Open mods folder". Do otwartego katalogu przenieś wypakowany plik z tłumaczeniem: re_chunk_000.pak.patch_001.pak. Wybierz Mod list [2] i kolejno Refresh mod list [3]. Powinieneś ujrzeć po lewej stronie załadowany plik spolszczenia. Jeśli tak się nie stało, spróbuj uruchomić program ponownie. Upewnij się także, czy nie wybrałeś gry "Dragon's Dogma 2: Characted Editor".

Aktywuj teraz spolszczenie, klikając w przełącznik [4] (jasny kwadracik ma być po prawej stronie). Teraz możesz uruchomić grę przyciskiem Launch game [5]. Gry gra uruchomi się, ujrzysz ekran wyboru języka. Wskazana modyfikacja wymaga ustawienia języka (Display Language) na rosyjski. Po potwierdzeniu wyboru, kolejne opcje będą już w języku polskim.

UWAGA: by grać ze spolszczeniem od teraz będziesz musiał uruchamiać grę zawsze wskazanym wcześniej przyciskiem po uruchomieniu menedżera, nie z poziomu Steam lub skrótu na pulpicie.

Następnie: Dragon's Dogma 2 - długość gry, ile trwa przejście

Spis treści: Dragon's Dogma 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dragon's Dogma 2 - zmiana klasy postaci, nowe vocation

Read this next