Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - Ścieżka rytualna (4-2): duchy, żniwiarze

Duchy, upiory i ślimaki.

Ścieżka rytualna to lokacja w Demon's Souls, którą odblokujesz, gdy pokonasz bossa Arbitra w Obrzeżach wyspy.

Jest to jedna z najlepszych lokacji w grze do szybkiego zdobywania wielu dusz.

Lokacja: Świątynia Burz - Ścieżka rytualna (Region 4-2)

Kiedy wyjdziesz z tunelu na zewnątrz, uważaj na latające „płaszczki”, które atakują z dystansu. Zeskocz na niższy poziom i wejdź do ciemnego korytarza (1). Wewnątrz spotkasz Hienę cmentarną Blige, kupca, który chętnie sprzeda ci swoje towary. Pojawi się w tym miejscu, jeśli wcześniej uwolniłeś go w Obrzeżach wyspy. Patrz punkt 13. na stronie: Demon's Souls - Obrzeża wyspy (4-1): Demon strażniczy, ruiny.

Idź dalej. Dotrzesz do wielopoziomowej sali, w której pojawią się duchy i upiór z kosą (2). Duchy możesz zignorować, by skupić się na przeciwniku z kosą. Jeśli go zabijesz, pozostali wrogowie ulotnią się. Przejdź po kamiennym suficie na drugi koniec pomieszczenia i zeskocz poziom niżej tak, by znaleźć się za plecami upiora. Szybko go zlikwiduj, a dalsza walka nie będzie konieczna.

Podejdź do kamiennego postumentu (3) i nadepnij przycisk (4), a otworzą się wrota po przeciwległej stronie pomieszczenia. Zwiedź dokładnie to miejsce w poszukiwaniu cennych przedmiotów. W bocznych pomieszczeniach znajdują się schody, którymi możesz wrócić do klińca.

Zejdź po schodach. Pod poziomem, gdzie znajduje się kamienny postument (3), odnajdziesz wejście do komnaty (5). Tam będzie czekał na ciebie Łata Hiena (Patches), chyba że wcześniej go zabiłeś. W tym miejscu znajduje się przepaść, a w niej czeka na ratunek Święty Urban. Opisaliśmy zadanie poboczne z nim związane na stronie: Demon's Souls - Święty Urban: gdzie odnaleźć, zaawansowane cuda.

Wyjdź z tego wielopoziomowego pomieszczenia na zewnątrz, gdzie zaatakują cię latające płaszczki. Zignoruj je, bo walka z nimi z oddali jest trudna. Skręć w prawo, idź wzdłuż ścieżki (6) i pokonaj kościotrupy. Drogą dotrzesz do kolejnego podziemnego pomieszczenia.

Wewnątrz pojawią się duchy. Tak jak i poprzednim razem, musisz pokonać upiora z kosą, aby pozbyć się wszystkich przeciwników. Gdy wejdziesz do środka, przejdź po kamiennym moście, potem zejdź po schodach na środkowy poziom. Za filarem ukrył się upiór z kosą (7).

Opuść to pomieszczenie, wychodząc na zewnątrz. Przejdź ścieżką do jaskini. Pokonaj ducha (8), a potem dotrzyj do kolejnego upiora z kosą (9), który ukrył się za rogiem.

Idź dalej. Dotrzesz do pomieszczenia pełnego ślimaków i białych latających kul. Ślimaki są niegroźne, chyba że cię otoczą, więc zejdź do nich i po kolei zacznij wybijać. Pozbieraj wszystkie wartościowe przedmioty (znajdziesz tu między innymi Pierścień ronina) i wróć na górę.

Omijaj jasne kule i wejdź do skalnego tunelu (10), za którym znajduje się arena walki z bossem: Dawny Bohater.

Następnie: Demon's Souls - Wewnętrzny dziedziniec (1-3): przekroczenie mgły, brama

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Górna Latria (3-2): zerwane łańcuchów, windy na bagna

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Demon's Souls

PS5, PS3

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.
Komentarze