Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - Obrzeża wyspy (4-1): Demon strażniczy, ruiny

Droga do bossa przez ruiny.

Do Obrzeży wyspy, lokacji w regionie Świątynia Burz, dotrzesz, dotykając kliniec Ludzi Cienia w Spójni.

Lokacja: Świątynia Burz - Obrzeża wyspy (Region 4-1)

Kieruj się w stronę kamiennych schodów, na których zetkniesz się ze zwinnymi szkieletami. Spróbuj z nimi walczyć pojedynczo, gdyż są bardzo szybcy i - mimo że mają mało punktów życia - są bardzo niebezpieczni.

Kiedy wejdziesz po schodach, przejdź przez mgłę (1). Uważaj na łuczników (2). Możesz spróbować załatwić ich za pomocą czarów, ale możesz ich zignorować i iść dalej.

Po przekroczeniu mgły zobaczysz na wprost demona strażniczego (3), bossa, z którym mierzyłeś się już w prologu. Zajmiesz się nim za chwilę. Wejdź do korytarza po lewej stronie (4). Ten po prawej (5) jest zamknięty.

W korytarzu, na podłodze znajduje się przycisk - pułapka (6). Gdy go nadepniesz, zostaniesz ostrzelany. Zasłoń się tarczą lub przylgnij do ściany, aby strzała cię nie trafiła.

Na końcu korytarza znajdują się schody prowadzące na górę i wyjście z ruin (7), gdzie czeka cię trudna walka z upiorem trzymającym dwa miecze. Znajdziesz tam między innymi broń - Półksiężycowy falcjon +1.

Wejdź po schodach na górę. Przejdź na drugą stronę ruin (8) i zejdź po schodach na sam dół. Uważaj na pułapkę w podłodze! Zabierz Miedziany klucz (9), który leży przy kracie.

Stojąc na szczycie ruin (10), możesz z tej pozycji zabić demona strażniczego (3), strzelając do niego z łuku. Ogromny przeciwnik nie ruszy się z miejsca, gdy ty będziesz do niego strzelał. Możesz też stanąć na dziedzińcu i z bezpiecznej odległości strzelać do niego z kuszy lub rzucać w niego czarami. Pamiętaj, aby wyposażyć się dużą ilość strzał i bełtów.

Jeśli zabrałeś Miedziany klucz (9), zejdź w dół ścieżki (11). Idź dalej kamiennym korytarzem, aż dotrzesz do rozwidlenia. Idąc schodami w górę (12), dotrzesz do wzgórza, gdzie rośnie wielkie drzewo i przesiaduje gadający ptak.

Jeśli rzucisz wartościowy - dla niego - przedmiot, odwdzięczy się i oddany ci inny, nie mniej cenny, przedmiot. Aby transakcja się udała, wyrzuć daną rzecz pod drzewem (14), wybierając opcję Upuść w menu rozwijany na karcie Ekwipunek. Każdorazowo ptak poinformuje cię, czy wyrzucony przedmiot go interesuje. Jeśli tak, to nowy przedmiot pojawi się pod drzewem, gdy wyjdziesz i zapiszesz grę i ponownie wczytasz zapis gry.

Oto kilka przedmiotów, które podlegają wymianie:

  • Srebrne bransolety - Dusza bohatera
  • Resztki duszy - Biała strzała (10)
  • Czysty kamień księżycowego światła - Biały łuk
  • Odłamek kamień księżycowego światła - Biała strzała (20)
  • Bryła kamienia księżycowego światła - Biała strzała (40)
  • Bryła kamienia rtęciowego - Trawa mrocznego księżyca (10)

Kiedy zwiedzisz wzgórze, gdzie rośnie wielkie drzewo, wróć do rozwidlenia i uderz w iluzoryczną ścianę (13), a odblokujesz przejście. Kamiennym korytarzem dotrzesz do kolejnego rozwidlenia. Skręć w prawo, a dotrzesz do celi, w której uwięziony jest handlarz Hiena cmentarna Blige. Otworzysz drzwi za pomocą Miedzianego klucza (9), który znalazłeś wcześniej.

Wróć do korytarza i idź cały czas prostu. Uważaj na pułapkę na końcu tunelu. Znajdziesz się w miejscu, w którym przed sobą zobaczysz mgłę (15), a obok będzie stał demon strażniczy, chyba że wcześniej już go zabiłeś. W tej części lokacji uważaj na latające płaszczki, które atakują z dystansu. Możesz zlikwidować je za pomocą łuku lub magii.

Przekrocz mgłę i wejdź po schodach na górę. Przeszukaj ten poziom i pozabijaj wrogów, a potem wejdź po drabinie (16) na górę.

Wejdź na kładkę (17) i zeskocz w odpowiednim miejscu na ziemię (18), omijając pułapkę (19).

Zejdź ze stromego zbocza i idź ścieżką wzdłuż skał (20). Uważaj na wrogów, którzy czają się za rogiem. Wywab ich w bezpieczne miejsce, gdzie łatwiej się walczy. Starcie wąskim przejściu nie jest najlepszym pomysłem. Pamiętaj, aby wcześniej pozbyć się latających przeciwników.

Stromą ścieżką obejdź górę, a dotrzesz do mgły (21), którą przekrocz.

  • wejdź po schodach (22), by zebrać kilka wartościowych przedmiotów;
  • udaj się w lewo (23), by dotrzeć do ścieżki, którą dojdziesz do miejsca, gdzie znajduje się świetny pierścień - Pierścień regulatora (25) - który regeneruje stopniowo punkty życia;
  • udaj się w prawo (24), by zakończyć zwiedzanie tej lokacji i dotrzeć do areny walki z bossem. Uważaj na pułapkę w przejściu!

Jeśli jesteś gotowy zmierzyć się z Arbitrem, bossem tej lokacji, udaj się w w prawo (24) i przekrocz mgłę.

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Więzienie Nadziei (3-1): poziomy 1P i parter, wyrzutnia strzał

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze