Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - boss: Dawny Bohater

Niewidomy przeciwnik.

Dawny Bohater to boss z Demon's Souls, z którym zmierzysz się na końcu lokacji: Ścieżka rytualna.

Walka odbywa się na długiej, ale ciasnej, arenie. Twój przeciwnik ma opaskę na oczach, więc nie widzi cię, ale ma świetne wyczucie i wie, kiedy uderzyć, więc niech nie zmyli cię fakt, że pozbawiony jest zmysłu wzroku.

Poniżej przedstawiamy porady i wskazówki, dzięki którym pokonasz Dawnego Bohatera:

  • Boss skrada się, próbując cię odnaleźć na arenie. Wykorzystaj to, by zajść go od tyłu i zadać serię uderzeń. Bądź jednak czujny, bo Dawny Bohater uderza czasami na ślepo, więc możesz być łatwym celem.
  • Po tym jak zadasz mu obrażenia od tyłu, szybko się wycofaj, żeby kontratak bossa cię nie dosięgnął.
  • Odsuń się jednak dalej niż tylko kilka kroków, gdyż boss często wyskakuje w powietrze, by z wielką siłą uderzyć w ziemię. Jeśli trafi w ciebie, zada ci duże obrażenia. Zatem, za każdym razem, gdy wyprowadzisz swój atak, przygotuj się do ucieczki jak najdalej, aby przeciwnik cię nie zaskoczył. Jeśli nie masz miejsca, żeby oddalić się na tyle, żeby uciec przed atakiem wroga, wykonaj unik na bok.
  • Kiedy zobaczysz, że boss wbija swój miecz w ziemię, również się odsuń, gdyż po chwili nastąpi wybuch, a fala uderzenia może cię zranić, jeśli będziesz blisko.
  • Gdy obronisz się przed serią różnych ataków bossa, znowu nastąpi faza skradania, podczas której wróg będzie cię szukał. Wówczas znowu postaraj się go zajść od tyłu, by wyprowadzić swoje ataki. Idź wzdłuż ściany, chowając się za filarami, aby przejść obok niego zauważonym.
  • Oczywiście możesz go też atakować z dystansu, za pomocą broni dystansowej lub czarów, ale pamiętaj, że boss bardzo szybko przechodzi do ataku i zapewne wyskoczy w powietrze, by uderzyć w ciebie. Trzymaj zatem odpowiedni dystans lub chowaj się za filarami.
  • Bądź cierpliwy. Po każdej swojej serii ataków, przejdź do obrony, wycofaj się i czekaj, aż boss się wyszaleje. Dopiero wówczas, gdy Dawny Bohater się uspokoi, zakradnij się do niego od tyłu i ponów atak. Nie szarżuj, bo przeciwnik - pomimo że jest niewidomy - jest nieprzewidywalny i nie zawsze można wyczuć jego atak. Stopniowo zatem uszczuplaj jego pasek zdrowia, przechodząc z fazy ataku do obrony itd.

Po tym jak zgładzisz Dawnego bohatera możesz iść dalej w głąb regionu, czyli do lokacji: Ołtarz Burz, gdzie czeka na ciebie boss: Król Burz albo zwiedzić inną część Boletarii. Na stronie: Demon's Souls - wszystkie lokacje: kolejność, gdzie iść i co odkrywać podpowiadamy, w jakiej kolejności zwiedzać poszczególne lokacje.

Następnie: Demon's Souls - boss: Penetrator

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - boss: Ludojad

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze