Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - boss: Arbiter

Boss z ptakiem na głowie.

Arbiter to główny przeciwnik, z jakim zmierzysz się na końcu lokacji Obrzeża wyspy w Świątyni Burz w grze Demon's Souls. Walka z tym bossem wcale nie jest trudna, jeśli wiesz, co trzeba zrobić.

Przede wszystkim, zanim wejdziesz na arenę walki z bossem, musisz odpowiednio się przygotować. Zaopatrz się w broń dystansową, taką jak łuk, kusza czy magia (czary).

Arbiter bowiem ma jeden słaby punkt. Jest nim ptak (1), który siedzi mu na głowie. Musisz wycelować i uderzyć w niego z broni dystansowej, aby zadać mu obrażenia. Z racji tego, że boss jest dużych rozmiarów oręż do walki wręcz nie przyda się, gdyż nie dosięgnie do jego głowy i tym samym nie zrani go.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze wskazówki, dzięki którym szybko uporasz się z Arbitrem:

  • Jeśli nie korzystasz z magii, to lepszym wyborem jest kusza, gdyż jest to broń jednoręczna, więc możesz używać tarczy.
  • Gdy wejdziesz na arenę walki, zejdź piętro niżej (środkowy poziom). Nie schodź na parter tej lokacji, czyli tam, gdzie stoi boss.
  • Wyceluj w złotego ptaka, który siedzi mu na głowie, z łuku, kuszy lub z katalizatora (czaru), i zadawaj obrażenia.
  • Oczywiście boss nie będzie bezczynnie patrzył na ciebie, jak go ranisz i będzie atakował.
  • Dysponuje on dwa atakami: cięcie mieczem i uderzenie językiem. Przed oboma dosyć łatwo się obronić. Nie stój w miejscu. Po udanym swoim ataku, poruszaj się wokół bossa, przechodząc z jednej części kondygnacji na drugą.
  • Kiedy zobaczysz, że Arbiter podnosi miecz do góry, szybko zmień swoje położenie. Jego atak jest powolny i sygnalizowany, więc zdążysz przesunąć się w lewo lub w prawo.
  • Atak językiem jest trudniejszy do odparcia, ale z drugiej strony nie zadaje bardzo dużych obrażeń, więc nawet jeśli cię trafi, zdążysz się wyleczyć. Omiń ten atak szybko przesuwając się na bok lub osłoń się tarczą, jeśli używasz broni jednoręcznej (kuszy lub katalizatora).

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - boss: Bożek Głupca

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze