Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - prolog: Posterunek, droga do Spójni, Demon strażniczy

Początek demonicznej przygody.

Rozpoczynasz grę w Demon's Souls w Przejściu do Posterunku. W pierwszym etapie gry twoim celem jest dotarcie do Spójni (ang. Nexus), czyli bezpiecznego schronienia, z którego będziesz wyruszał do kolejnych lokacji.

Czytaj wszystkie płomienne napisy na ziemi - znajdziesz w nich podstawowe informacje dotyczące walki.

Wyjdź z kamiennego tunelu, za którym zaatakuje cię pierwszy przeciwnik. Jeśli posiadasz tarczę, trzymaj ją wysoko (przytrzymaj przycisk L1) i atakuj go R2. Jeśli wybrałeś klasę maga, atakuj wroga czarami.

Zbieraj przedmioty, które leżą na ziemi - mają formę niebieskich kul. Kiedy dotrzesz do mostu, znajdziesz na nim Trawę sierpa księżyca (1) - jest to przedmiot leczący.

Przeskocz przez drewniane ogrodzenie (2) - podejdź do desek, wychyl lewy analog do przodu i wciśnij kółko. Bohater przeskoczy płotek i zeskoczy na ziemię.

Pokonaj wrogów i użyj klińca (3), który znajduje się pod zadaszeniem. Niedaleko, w rogu tej lokacji, odnajdziesz kolejne Trawy sierpa księżyca.

Kiedy dotkniesz klińca, przeniesiesz się do Opuszczonego Posterunku. Idź prosto korytarzem. Po drodze natrafisz na przeciwników, szczególnie uważaj na niebieskookich rycerzy (4). Atakuj ich silnym ciosem (R2), ale utrzymuj bezpieczny dystans.

Dotrzesz do drewnianych schodów, po których wejdź na górę. Po lewej stronie stoi kusznik (5). Pokonaj go i zbierz przedmioty. Odwróć się i idź prosto. Przejdź obok pieca i wejdź po kamiennych schodach pod górę.

Pokonaj dwóch wojowników i przejdź przez mgłę (6).

Uważaj na lewą stronę korytarza, zaatakuje cię bowiem przeciwnik. Najpierw się nim zajmij, a potem udaj się na koniec korytarza, który znajduje się naprzeciwko wroga. Odnajdziesz tam trawę leczniczą.

Teraz idź w przeciwnym kierunku, a dotrzesz do kolejnej mgły, za którą znajduje się boss, Demon strażniczy. Ten ogromny przeciwnik najpewniej cię pokona. Jeśli tak się stanie, po śmierci odrodzisz się w Spójni, w miejscu, w którym będziesz kontynuował dalszą podróż.

Jeżeli, jakimś cudem, uda ci się pokonać bossa, zdobędziesz jego duszę (Szara dusza demona), a na arenie pojawi się kliniec. Za jego pomocą przeniesiesz się do Nieznanego wyjścia, małej lokacji, gdzie kolejny boss pokona cię jednym uderzeniem. Wówczas przeniesiesz się do Spójni.

Zatem, i tak, niezależnie od wyniku pojedynku z bossem, trafisz do Spójni. Informację o tym miejscu znajdziesz na następnej stronie naszego poradnika.

Następnie: Demon's Souls - Spójnia: rozmowy z postaciami, wybór klińca

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze