Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demo Stellar Blade zniknęło z PS Store tak szybko, jak się pojawiło

Jest za to materiał z rozgrywki.

Oczekiwane Stellar Blade otrzymało w sobotę wersję demonstracyjną. Gracze się ucieszyli, lecz demo zniknęło tak szybko, jak się pojawiło, opublikowane najwyraźniej przez pomyłkę.

Wersja testowa pozwalała na 45 minut rozgrywki, lecz zaledwie półtorej godziny po publikacji była już niedostępna. Co więcej, jeśli ktoś się pospieszył i zdążył pobrać produkt, ten został wyłączony. Próbki tego typu jeszcze nie zapowiadano oficjalnie, więc mowa najpewniej o błędzie wydawcy.

Ci najbardziej spostrzegawczy gracze zdążyli jednak sprawdzić tytuł, a wrażenia były pozytywne. „Zagrałem, jest bardzo dobrze. Jestem zły, że nie mogę pograć więcej. Walka była fajna i nie można tylko siekać” - opisuje jeden z graczy, mając na myśli fakt, że system walki jest bardziej rozbudowany.

Zobacz na YouTube

W sieci można też znaleźć 40-minutowy materiał z rozgrywki z dema, zamieszczony powyżej. Nie jest obecnie jasne, czy i kiedy odpowiedzialne za produkcję studio Shift Up zdecyduje się oficjalnie potwierdzić i/lub opublikować wersję demonstracyjną.

Czasu jest zapewne niewiele, ponieważ premierę zaplanowano już na 26 kwietnia obecnego roku, wyłącznie na PlayStation 5.

Stellar Blade - znane wcześniej pod nazwą Project Eve - zapowiadane jest jako dynamiczne RPG akcji, inspirowane serią NieR: Automata. Wcielamy się w wojowniczkę o imieniu Eve, która powraca na spustoszoną Ziemię, by oczyścić planetę z potwornych najeźdźców.

System walki nawiązuje do serii Bayonetta, z wielkimi mieczami, pireutami i widowiskowymi umiejętnościami. Do tego 60 klatek na sekundę w trybie wydajności, co jest pewnym przełomem w 2024 roku (patrzymy na ciebie, Dragon's Dogma 2).

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Stellar Blade

PS5

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze