Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demo Resident Evil 7 trafi wkrótce na PC i Xbox One

Ujawniono opcje graficzne.

Demonstracyjna wersja horroru Resident Evil 7 ukazała się na PS4 już w czerwcu tego roku. Okazuje się jednak, że nie pozostanie dostępna na wyłączność na konsoli i trafi także na PC oraz Xbox One.

Demo - zatytułowane Beginning Hour - trafi na komputery osobiste dokładnie za dwa tygodnie, 19 grudnia. Wcześniej pojawi się na konsoli Microsoftu - 9 grudnia.

Jest mrocznie

„Zespół pracował bardzo ciężko za kulisami, by przygotować optymalizację na PC i zapewnić świetne wrażenia” - napisano w komunikacie na Steamie.

Ujawniono także zakres opcji graficznych, jakie znajdziemy w konwersji. Jest to rozbudowany, ale raczej standardowy zestaw: ustawienia i skalowanie rozdzielczości, blokady płynności (lub jej brak) czy synchronizacja pionowa.

Do tego jakość tekstur i ich filtrowanie, detale obiektów, wygładzanie krawędzi (FXAA, TAA, FXAA+TAA lub SMAA) czy cienie. W tym ostatnim przypadku możemy włączyć przechowywanie w pamięci karty graficznej, co powinno przyśpieszyć doczytywanie.

Jest też jakość odbić, wolumetryczne oświetlenie, tryb HDR (po raz pierwszy na PC?) i dodatki: chromatyczna aberracja, rozmycie obrazu czy flary i bloom.

Wersja demonstracyjna na PS4 doczekała się nawet aktualizacji: Twilight z dodatkowymi pomieszczeniami, a niedawno także Midnight, z kolejnymi lokacjami, zakończeniami, pistoletem czy wsparciem dla PS VR.

Pełna wersja Resident Evil 7 biohazard ukaże się 24 stycznia na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły