Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowy kreator postaci do Dragon's Dogma 2 był genialnym ruchem Capcomu. O grze zrobiło się głośno

Viralowa reklama.

Tuż przed weekendem Capcom udostępnił darmowy kreator postaci do swojego nadchodzącego RPG, czyli Dragon's Dogma 2. Okazało się, że to świetny ruch, bo twory graczy - dziwne lub imponujące - krążą po sieci i interesują branżowe media (w tym nas), nie tylko prezentując rozbudowane możliwości edytora, ale wręcz robiąc grze reklamę.

Przypomnijmy, że kreator pozwala zaprojektować swoją postać oraz tzw. „Pionków”, czyli towarzyszy, którzy będą walczyć z nami ramię w ramię oraz wspólnie eksplorować otwarty świat. Co ważne, postacie można potem przenieść do pełnej wersji gry, która debiutuje już 22 marca.

Posty z projektami graczy zbierają na X tysiące polubień i z pewnością trafiają również do osób, które do tej pory nie były zainteresowane Dragon's Dogma 2 lub wręcz wcale o grze nie słyszały. Sporo można ich również znaleźć na Reddicie.

Second attempt at Kratos! Now better thanks to this reddits feedback!
byu/DaftPower inDragonsDogma

Niektórzy postawili na odtworzenie znanych i lubianych bohaterów gier, filmów i seriali. Możemy podziwiać Kratosa, Panam z Cyberpunk 2077, Shadowheart z Baldur's Gate 3, Kudłatego, Waltera White'a z Breaking Bad czy przystojnego Skalmara ze SpongeBoba. Gracze podkreślają, że edytor daje masę możliwości, a niektórzy twierdzą nawet, że to najbardziej rozbudowany kreator postaci, z którym mieli do czynienia.

Shadowheart attempt
byu/Wakiratoshi inDragonsDogma2

Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, by poprzesuwać suwaki edytora w bardziej ekstremalny sposób, tesując najdziwniejsze konfiguracje cech wyglądu. Leon dotknięty Plagą z Resident Evil 4? Ludzka wersja Pikachu wprost z koszmarów? Proszę bardzo.

where's everyone going, bingo!
byu/Kakattikoi inDragonsDogma
I choose you?...
byu/The_Infernum inDragonsDogma

Dragon's Dogma 2 zadebiutuje już 22 marca i wiele wskazuje na to, że będzie to jedna z najlepszych gier 2024 roku i jeden z najciekawszych przedstawicieli gatunku RPG ostatnich lat. Czy gra spełni pokładane w niej nadzieje dowiemy się jednak dopiero w momencie ukaznia się recenzji tytułu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dragon's Dogma 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze