Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 2 dopiero w 2014 roku?

Nowe informacje o grze.

Magazyn Edge opublikował zapowiedź Dark Souls 2. Według twórców, nowa gra będzie bezpośrednią kontynuacją Demon's Souls, pierwszej części serii.

Autorzy zapowiedzi obejrzeli 10-minutową prezentację gry. W ocenie dziennikarzy oprawa graficzna w Dark Souls 2 znacznie się poprawiła i przypomina zwiastuny Watch Dogs czy Star Wars 1313.

Świat gry ma być wielkością zbliżony do tych z poprzednich tytułów, ale bardziej „napakowany” interesującymi lokacjami i postaciami. Nazwa świata będzie kluczowa dla całej fabuły.

Podbipięta z Myszykiszek?

Dziennikarze zobaczyli dwa nowe potwory. Pierwsze monstrum łączy w sobie różne części ciała i zostało stworzone przez szalonego naukowca. Druga kreatura przypominała Nazgula z Władcy Pierścieni.

Dwójka producentów wypowiadała się także na temat ostatnich doniesień, według których Dark Souls 2 będzie uproszczone względem oryginału. Tomohiro Shibuya stwierdził, że planuje postawić większy nacisk na akcję, a opowiedziana historia jest mniej subtelna i prostsza w przekazie. Obiecał przy tym, że wytrwali gracze będą mieli okazję znaleźć sporo ukrytych bonusów.

Producent dwóch poprzednich części - Hidetaka Miyazaki - pozostaje na stanowisku doradczym, ale nie ma wpływu na produkcję tytułu.

Obecnie gra ukończona jest w ok. 25 procentach. Prace rozpoczęły się we wrześniu zeszłego roku, razem z poprawkami i DLC do Dark Souls. Według zapowiedzi, studio FromSoftware może nie zdążyć z premierą na 2013 rok.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze