Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze czekają już ponad 100 dni na powrót serwerów Dark Souls na PC

Łatki nie widać.

Serwery serii Dark Souls na PC pozostają nieaktywne już przez ponad 100 dni. Wydawca wyłączył infrastrukturę w styczniu, po ujawnieniu poważnych problemów z bezpieczeństwem.

Jak wtedy raportowano, luki w zabezpieczeniach trybu inwazji mogą umożliwić napastnikom wykonanie niemal dowolnego kodu na komputerze odwiedzanego gracza, co może mieć opłakane skutki.

Bandai Namco postawiło na najprostsze rozwiązanie. Serwery wyłączono, co uniemożliwia nie tylko prowadzenie wspomnianych inwazji, ale także przyzywanie pomocy w kooperacji czy odczytywanie wiadomości.

Nie jest obecnie jasne, jakie są plany wydawcy. Ostatni oficjalny komunikat pochodzi z 9 lutego, gdy japońska firma zapewniła, że Elden Ring nie jest obarczone podobnym błędem.

Dodano, że „sieciowe usługi dla serii Dark Souls na PC zostaną przywrócone dopiero po wydaniu Elden Ring. Wkrótce od premiery miną jednak dwa miesiące. Być może sukces najnowszej produkcji wymaga skupienia wysiłków deweloperów, którzy nie mają czasu na łatanie starszych gier.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dark Souls

PS3, Xbox 360, PC

Dark Souls II

Video Game

See 1 more

Dark Souls III

Video Game

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze