Skip to main content

Twórcy Dark Souls zabierają głos w sprawie serwerów na PC. Pracują nad ich przywróceniem

From Software dziękuje za wyrozumiałość.

Już od niemal pół roku na PC nieczynne są serwery trzech części Dark Souls, co uniemożliwia graczom korzystanie z funkcji sieciowych. Kwestię niedziałającego multiplayera skomentowali twórcy cyklu z From Software.

Przypomnijmy, że infrastrukturę serii wyłączono po tym, jak odkryto poważną lukę w zabezpieczeniach. Wydawca gier - firma Bandai Namco - wielokrotnie obiecywał, że trwają prace nad przywróceniem modułu wieloosobowego, ale ten wciąż nie jest dostępny.

Dziennikarze serwisu PC Gamer zapytali o sprawę bezpośrednio twórców cyklu ze studia From Software. Deweloperzy przyznali, że są obecnie w trakcie „procesu przywracania serwerów” trylogii w wersji PC.

Planujemy stopniowe przywracanie usług sieciowych dla każdej z gier, zaczynając od Dark Souls 3, gdy zakończymy niezbędne prace, które mają na celu usunięcie problemu” - podkreślają przedstawiciele japońskiego zespołu.

From Software nie podało konkretnego terminu, kiedy multiplayer w wymienionych produkcjach mógłby zostać ponownie udostępniony. Podziękowali jedynie fanom serii za „cierpliwość i zrozumienie”.

Zobacz także