Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani Dark Souls zaniepokojeni - obawiają się, że multiplayer usunięto na dobre

We wszystkich grach z serii na PC.

Fani Dark Souls obawiają, że do gier z serii nie powróci wyłączony jakiś czas temu tryb sieciowy. Z kart katalogowych na Steamie zniknęły bowiem stosowne oznaczenia.

Przypomnijmy: na początku roku w poszczególnych odsłonach na PC dezaktywowano tryb sieciowy, co było reakcją na lukę w zabezpieczeniach, jaką znaleziono w trzeciej części cyklu. Wydawca obiecywał, że włączy moduł wieloosobowy po premierze Elden Ring.

Od debiutu najnowszej produkcji od studia From Software minęło już jednak kilka tygodni, a Bandai Namco nadal nie przywróciło multiplayera w serii Dark Souls. Fani są zaniepokojeni, ponieważ natrafili na poszlaki, sugerujące, że tryb w ogóle nie zostanie aktywowany.

O sprawie pisze PC Gamer. Okazuje się, że na Steamie z kart poszczególnych odsłon cyklu - pierwszej w wersji oryginalnej i odświeżonej oraz drugiej i trzeciej - zniknęły odnoszące się do elementów sieciowych tagi, czyli oznaczenia.

Nadmienić jednak należy, że w treści opisów wspomnianych gier nadal można znaleźć wzmianki o multiplayerze. Niewykluczone więc, że usunięto tagi dotyczące funkcji wieloosobowych na czas, gdy serwery są nieczynne, by nie wprowadzać klientów w błąd.

Niektórzy fani obawiają się jednak, że obecny stan się nie zmieni i Bandai Namco - wbrew wcześniejszym obietnicom - ostatecznie nie przywróci elementów sieciowych do gier Dark Souls.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze