Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 kończy wsparcie Windows 7

Oraz starszych kart graficznych.

Ogromna aktualizacja 1.5 dla Cyberpunk 2077 powstała głównie z myślą o konsolach obecnej generacji, lecz modyfikacje dotyczą też wersji PC. Zmieniły się na przykład wymagania sprzętowe.

Wieści będą złe zwłaszcza dla posiadaczy najsłabszego sprzętu, choć grupa poszkodowanych nie będzie zapewne zbyt duża. CD Projekt kończy bowiem wsparcie dla Windows 7 oraz kart graficznych Nvidii z rodziny GeForce 700.

„Ze względu na techniczne ograniczenia nienatywnej implementacji DirectX 12 w Windows 7 oraz zakończenie lub ograniczenie dostępności sterowników graficznych, aktualizacje wydane po 15 czerwca 2022 r. nie będą obsługiwały Windows 7 - napisano.

„Jeśli gra zostanie zaktualizowana po tym terminie, może przestać działać na systemie operacyjnym Windows 7” - dodano.

Podobnie jest z kartami graficznymi. Dotychczas minimalna specyfikacja techniczna obsługująca tytuł wymieniała GeForce GTX 780, ale już nawet Nvidia przestaje wspierać te urządzenia.

„Ze względu na zakończenie obsługi sterowników kart grafiki zdecydowaliśmy się zmienić minimalne wymagania systemowe dla kart Nvidii na GTX 970 - wyjaśnia CD Projekt.

„Gra niekoniecznie przestanie działać na wcześniejszych kartach, ale nie testujemy jej już na kartach Nvidii z serii 700” - dodano.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze