Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 jako survival. Ten mod zaskakuje pomysłowością

Walka o przetrwanie w Night City.

Fan Cyberpunk 2077 przygotował modyfikację, która zamienia polską produkcję w grę typu survival, w której trzeba między innymi zaspokajać potrzeby postaci.

Mod Live in Night City wprowadza mechaniki głodu, pragnienia i zmęczenia, które można zniwelować odpowiednio jedzeniem, piciem i drzemką lub prysznicem. Jeżeli zaniedbamy jeden ze współczynników, otrzymamy kary, które negatywnie wpłyną na rozgrywkę.

Zaniedbanie potrzeb odbije się w zły sposób na maksymalnej ilości zdrowia i energii V oraz obniży tempo regeneracji tej ostatniej. Ponadto na wyższych stopniach trudności może dojść do ogłuszenia, a nawet utraty przytomności przez najemnika.

Niskie nawodnienie wpływa na rozgrywkę

Twórca moda - internauta FonWash - przygotował nawet nowy interfejs, informujący o problemach z konkretnymi statystykami. Na razie jest jednak kompatybilny tylko z kilkoma wersjami językowymi: angielską, francuską, niemiecką, włoską i rosyjską.

Mod będzie nadal rozwijany. W planach system zarządzania brudem postaci, bardziej złożony metabolizm i przeprojektowany interfejs. Do tego opcja, której aktywowanie sprawi, że zaniedbanie potrzeb V może doprowadzić do śmierci najemnika.

Live in Night City można pobrać za darmo za pośrednictwem serwisu Nexus Mods.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze