Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CS:GO 2 pojawiło się niespodziewanie w sterownikach Nvidii

My też przecieraliśmy oczy ze zdumienia.

Aktualizacja sterowników kart graficznych Nvidia mogła zdradzić wielką niespodziankę, jaką prawdopodobnie szykuje Valve. W plikach odnaleziono ślady sugerujące powstawanie Counter Strike: Global Offensive 2.

Jak donosi znany w środowisku CS:GO twórca Aquarius, niejaki u/DAOWAce odkrył w ostatniej aktualizacji sterowników Nvidii profil dedykowany CS:GO 2 oraz odniesienia do plików wykonywalnych cs2.exe oraz csgos2.exe. Pierwszy plik zdaje się mieć związek z podobnym przeciekiem sprzed 9 lat, który szybko został zdementowany. O wiele ciekawszy jest drugi z wymienionych plików.

Dataminer sugeruje, że csgo2s.exe może oznaczać "Counter Strike: Global Offensive 2 Source" i wiąże to z silnikiem Source 2, na którym działa choćby Half-Life: Alyx. Zdaniem Aquariusa z kolei pliki wskazuja na to, że CS:GO 2 może nie być zupełnie osobną produkcją, a raczej czymś na kształt ogromnej aktualizacji. Jesli to prawda, to "wasze skiny będa bezpieczne" - jak wspomina Aquarius.

CS:GO pozostaje jedną z najpopularniejszych sieciowych strzelanek w historii. Streamy oraz zawody esportowe związane z produkcją niezmiennie od lat przyciągają rzesze graczy i fanów, choć zadaje się, że w ostatnim czasie gwiazda hitu Valve odrobinę przyblakła. Tytuły pokroju Valorant dość skutecznie walczą o czas graczy i mimo że pozycja CS-a wydaje się niezagrożona, to najwyraźniej twórcy nie zamierzają oddać korony bez walki.

Sieciowa produkcja Valve ma już swoje lata i fani z pewnością ucieszyliby się z usprawnień graficznych. Z drugiej strony w ubiegłym miesiącu na Steamie po raz kolejny padł rekord osób grających w tym samym czasie - 11 lutego na serwerach zalogowanych było jednocześnie ponad 1,3 mln graczy. Można wnioskować po tym, że duża aktualizacja gry byłaby raczej miłym gestem twórców, niż koniecznością dyktowaną przez rosnącą konkurencję.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Counter-Strike: Global Offensive

PS3, Xbox 360, PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze