Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

City Interactive zarabia w I kwartale 2013 roku i wynajmuje nowe biuro

Wypracowano ponad 23 mln zł zysku. Dobra sprzedaż Sniper: Ghost Warrior 2.

City Interactive ogłosiło, że w I kwartale 2013 roku wypracowało przychody na poziomie 75 mln zł, z czego 23 mln zł stanowi skonsolidowany zysk netto.

Spółka wynajęła w Warszawie biura o powierzchni 1300 m2. Na ulicę Puławską przeniesie się siedziba spółki i stołeczne studio produkcyjne.

Wyniki za pierwszy kwartał, choć nie zostały zweryfikowane przez niezależnego rewidenta, wskazują na dobrą sprzedaż Sniper: Ghost Warrior 2. W całym 2012 roku firma wypracowała stratę netto na poziomie 19,79 mln zł.

W wywiadzie dla telewizji TVN CNBC z 20 marca, prezes firmy, Marek Tymiński przytoczył także konkretne dane o sprzedaży. W Wielkiej Brytanii, w ciągu pierwszych trzech dni po premierze, gra sprzedała się na konsolach w nakładzie 13 tys. egzemplarzy. Lepiej było w Stanach Zjednoczonych - przez pierwsze 6 dni gracze zdecydowali się na zakup 30 tys. kopii tytułu na X360 i PS3.

Sniper: Ghost Warrior 2 zadebiutował na 4. miejscu brytyjskiej listy sprzedaży i wciąż znajduje się w pierwszej dwudziestce - w ostatnim notowaniu strzelanka znalazła się na 19. pozycji. W tym roku ukaże się jeszcze jedna produkcja City Interactive - Alien Fear.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze