Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier w UK - Sniper: Ghost Warrior 2 debiutuje na czwartym miejscu

Steam: ArmA 3 umacnia się na prowadzeniu.

Firma Chart-Track opublikowała najnowsze zestawienie sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. Na pierwszym miejscu bez zmian - wciąż bardzo dobrze spisuje się Tomb Raider.

Na liście debiutuje pierwszy w tym roku polski tytuł - Sniper: Ghost Warrior 2. Gra studia CI Games zajmuje czwartą pozycję.

Zobacz także: Sniper: Ghost Warrior 2 - Poradnik

Druga lokata także dla debiutanta - God of War: Wstąpienie. Nowe przygody Kratosa zanotowały jednak sprzedaż o połowę niższą niż God of War 3 w 2010 roku.

StarCraft 2: Heart of the Swarm „dopiero” na trzecim miejscu. Trzeba zauważyć, że zestawienie Chart-Track obejmuje jedynie sprzedaż gier w pudełkach, a dodatek do drugiej części StarCrafta jest popularny także w dystrybucji cyfrowej.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w UK. Dane w zestawieniu dotyczą okresu 10 - 16 marca:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Tomb Raider
2 Nowość God of War: Wstąpienie
3 Nowość StarCraft 2: Heart of the Swarm
4 Nowość Sniper: Ghost Warrior 2
5 2 SimCity
6 5 FIFA 13
7 8 Far Cry 3
8 6 Crysis 3
9 7 Call of Duty: Black Ops 2
10 4 The Sims 3: Uniwersyteckie życie

***

Z racji tego, że Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę sprzedaży na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Pierwszą pozycję utrzymał realistyczny symulator współczesnego pola walki - ArmA III. Gra dostępna jest w wersji Alpha, w niższej cenie. Na liście wciąż znajduje się także ArmA II Complete Collection, zapewne dzięki dużej popularności modyfikacji DayZ.

Steam organizuje przecenę gier z oferty Ubisoftu, co przyczyniło się do dobrych wyników osiągniętych przez Far Cry 3 i Anno 2070 Pack. Gracze wciąż decyduje się na zamówienia przedpremierowe - w tej kategorii prowadzi BioShock Infinite (26 marca), ale na liście znalazło się też Age of Empires II HD Edition (9 kwietnia).

Dane w zestawieniu dotyczą okresu 10 - 16 marca:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Arma III Alpha
2 4 BioShock Infinite
3 2 Tomb Raider
4 - Far Cry 3
5 - Left 4 Dead 2
6 8 Tropico 4: Collector's Bundle
7 - Anno 2070 Pack
8 10 Age of Empires II HD Edition
9 - Resident Evil 6
10 5 Arma II Complete Collection
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze