Skip to main content

Chińskie NetEase kupiło Quantic Dream, twórców Detroit: Become Human

Ceny nie ujawniono.

Chiński konglomerat internetowy NetEase przejął francuskie Quantic Dream, firmę odpowiedzialną za Heavy Rain, Beyond: Two Souls czy Detroit: Become Human. Nie ujawniono kwoty zakupu.

Za transakcję odpowiada oddział NetEase Games, dla którego będzie to pierwsze studio w Europie. Firmy z Chin coraz chętniej spoglądają na Zachód, starając się zdywersyfikować działalność w obliczu coraz bardziej restrykcyjnych rządów w ojczyźnie. Dotychczas w sferze inwestycji dominował Tencent.

Quantic Dream będzie nadal działało samodzielnie, koncentrując się na tworzeniu i wydawaniu swoich gier na wszystkie platformy, a także wspierając i publikując produkcje innych firm, korzystając jednocześnie ze znacznych mocy deweloperskich NetEase” - napisano w komunikacie prasowym.

Francuskie studio założono w 1997 roku. Przez wiele lat firma związana była z Sony, lecz w ostatnich latach zakończono ścisłą współpracę. W 2018 roku sporo mówiło się o krytyce studia za rzekomą „toksyczną” atmosferę, choć późniejsze pozwy sądowe nie osiągnęły zbyt wiele.

W ubiegłym roku podmiot po raz pierwszy wydał grę, której sam nie wyprodukował - Sea of Solitude na Switch. W planach są kolejne dwie pozycje tego typu: Dustborn od Red Thread Games i Under The Waves od Parallel Studio. NetEase w ostatnim okresie „zasłynęło” choćby dzięki Diablo Immortal, stworzonym dla Blizzarda.

Zobacz także