Skip to main content

Sony i Tencent wykupują udziały w From Software

Nie oznacza to wyłączności dla PlayStation.

Sony i Tencent inwestują w twórców Elden Ring i Dark Souls. Obie korporacje nabyły udziały w studiu FromSoftware o łącznej wartości 36,4 miliarda jenów (ponad 1,2 miliarda złotych).

„Poprzez wdrożenie procesu pozyskiwania funduszy FromSoftware będzie dążyć do proaktywnego inwestowania w rozwijanie potężniejszych własności intelektualnych związanych z grami” - czytamy w oficjalnym raporcie Kadokawa Corporation.

Innymi słowy, pozyskane fundusze mają zostać przeznaczone głównie na rozwój nowych gier. Ponadto, w raporcie pojawiają się wzmianki o zamiarze inwestowania w gry mobilne na chińskim rynku oraz pogłębieniu współpracy z Sony, w ramach której miałyby powstawać nie tylko gry, ale i filmy czy seriale.

Po transakcji Sony będzie posiadało 14,09%, a Tencent 16,25% udziałów. Oznacza to, że obie firmy będą miały łącznie nieco ponad 30% akcji studia odpowiedzialnego za Elden Ring. Spółka matka FromSoftware, korporacja Kadokawa, zachowa 69,66% akcji. Nie ma powodów do przypuszczeń, że kolejne gry studia będą tworzone na wyłączność PlayStation.

Zobacz także