Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars od Quantic Dream to zupełnie inna gra niż Detroit: Become Human - raport

Większy nacisk na akcję.

Pojawiły się nowe niepotwierdzone informacje o grze Star Wars, nad którą pracuje rzekomo Quantic Dream, czyli twórcy Heavy Rain i Detroit: Become Human. Projekt różni się podobno od wcześniejszych dokonań studia.

Niedawne wieści o produkcji w świecie „Gwiezdnych Wojen” zdołał potwierdzić we własnych źródłach serwis Kotaku. Anonimowy rozmówca dziennikarzy przyznał, że tytuł faktycznie powstaje od około półtora roku.

W przeciwieństwie jednak do Detroit: Become Human czy Heavy Ran, które opierają się na sekwencjach QTE, pozycja położy większy nacisk na akcję. Gra zaoferuje podobno bardziej tradycyjną rozgrywkę, a niewykluczone, że pojawi się również otwarty świat i tryb multiplayer.

Detroit: Become Human stawiało na sekwencje QTE

Kotaku poprosiło Quantic Dream o komentarz, ale przedstawiciele francuskiego studia dotychczas nie wypowiedzieli się na temat doniesień.

Informacje są nieoficjalne, ale Disney - właściciel marki „Gwiezdnych Wojen” - jakiś czas temu postanowił udzielać licencji Star Wars kilku podmiotom. W efekcie nad własnymi grami pracują Ubisoft i EA, a niedawno zapowiedziano remake Knights of the Old Republic.

Warto także przypomnieć, że od 2019 roku Quantic Dream nie jest związane z Sony. To oznacza, że przyszłe projekty studia - być może też wymieniony - trafią nie tylko na konsole PlayStation, ale i inne platformy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze