Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt nie myśli jeszcze o Wiedźminie 4

Seria „zasługuje na odpoczynek”.

Wiedźmin 3 doczeka się jeszcze dwóch sporych rozszerzeń, ale po ogromnym sukcesie gry naturalnym krokiem dla CD Projektu wydaje się być rozważenie rozpoczęcia prac nad kolejną częścią. Polskie studio ma jednak inne plany.

Do zobaczenia

Współzałożyciel firmy - Marcin Iwiński - przyznał w rozmowie z magazynem Game Informer, że jego firma nie zaczęła nawet myśleć o następnej odsłonie serii (dzięki, Gamespot).

Jak zapowiadano już wcześniej, Wiedźmin 3 był ostatnią częścią przygód Geralta, co nie oznacza oczywiście, że w uniwersum nie ma już miejsca na inne postacie.

Pomimo tego, CD Projekt koncentruje się na teraz na innym projekcie - futurystycznym Cyberpunk 2077.

- Seria zasługuje na odpoczynek - przyznał Iwiński. - Przez ostatnie dziesięć lat zespół zajmował się mieczami, zamkami i słowiańskimi potworami. Myślę, że nadszedł czas na pistolety, androidy i naboje. I nekropolie. Właśnie tym się teraz zajmujemy.

- To na pewno nie jest cykl do wydawania co roku - mówił o Wiedźminie. - Świat jest gigantyczny i wspaniale nadaje się do opowiadania historii, ale nie wiem, kiedy to się stanie.

W czerwcu informowano, że na całym świecie sprzedano już 4 miliony egzemplarzy Wiedźmina 3. Nowe dane mamy poznać pod koniec miesiąca.

„To piękna, szalenie bogata i bezkompromisowa gra. Wiele można by jeszcze o niej mówić. Możemy spędzić w tym świecie zarówno pięćdziesiąt, jak i ponad sto godzin. I nigdy, ale to nigdy nie będziemy się nudzić” - napisał w recenzji Zbyszek.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze