Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Capcom wyda "wiele dużych gier" do końca marca 2021 roku. W tym Resident Evil 8?

Plany na najbliższe miesiące.

W najnowszym raporcie finansowym Capcom poinformował, że w bieżącym roku fiskalnym - który zakończy się 31 marca 2021 roku kalendarzowego - zamierza wydać „wiele dużych gier”.

Firma przygotowuje łącznie 13 różnych wersji sprzętowych swoich produkcji, które ukażą się we wspomnianym okresie. Do tej pory pojawiły się 3 - remake Resident Evil 3 na PC, PS4 i Xbox One - co oznacza, że pozostało 10.

Resident Evil 8 to podobno bezpośredni sequel siódmej części

Szczegółów na temat poszczególnych gier oczywiście nie przedstawiono. Niektórzy spekulują jednak, że jednym z tytułów może być Resident Evil 8 - według nieoficjalnych informacji, do zapowiedzi nowej części cyklu horrorów powinno dojść wkrótce.

Inne prawdopodobne pozycje to kolejna odsłona serii bijatyk Street Fighter, a także następna produkcja spod marki Dead Rising. Niewykluczone, że tajemnicze projekty zostaną zaprezentowane w najbliższych miesiącach.

Z informacji zamieszczonych w raporcie finansowym wynika, że w bieżącym roku fiskalnym Capcom planuje sprzedać łącznie 28 milionów egzemplarzy gier, co byłoby rekordowym wynikiem w historii japońskiego wydawcy.

Źródło: Raport finansowy Capcomu, VG247

Poprzednio: Microsoft o Assassin's Creed Valhalla: nie chcemy zmuszać deweloperów do 60 FPS na Xbox Series X

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze