Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 8 nieoficjalnie: widok z pierwszej osoby, premiera w 2021 roku

"Poważne zmiany".

Resident Evil 8 to prawdopodobnie następny projekt w harmonogramie popularnej serii - wynika z doniesień użytkownika AestheticGamer aka Dusk Golem, który kilka dni temu informował, że trwają prace nad nową odsłoną cyklu, ale nie precyzował, że chodzi o pełnoprawną część.

„Ósemka” ma ponownie oferować widok z perspektywy pierwszej osoby, a premiera zaplanowana jest na 2021 rok. Dusk Golem w przeszłości publikował informacje o innych projektach Capcomu - przykładowo przedstawił szczegóły o odświeżonej wersji Resident Evil 3 przed zapowiedzią.

Co ciekawe, domniemany Resident Evil 8 pierwotnie był projektowany jako następna część Revelations, czyli spin-off Resident Evil. Prototyp we wczesnej fazie produkcji tak bardzo spodobał się Capcomowi oraz wewnętrznym testerom, że ostatecznie zdecydowano się na pełnoprawną odsłonę.

AestheticGamer donosi, że gra może zostać „znienawidzona” przez największych miłośników Resident Evil, ponieważ twórcy zamierzają dokonać wiele poważnych zmian w kontekście opowieści i wrogów. „Halucynacje, okultyzm, szaleństwo i brak możliwości zaufania innym mają stanowić tematykę gry” - przekonuje.

Resident Evil 8 podobno - na tym etapie wciąż mamy bowiem do czynienia z niepotwierdzonymi plotkami - ma ukazać się zarówno na PS4, Xbox One, jak i nowych konsolach - PS5 oraz Xbox Series X.

Zobacz na YouTube

Poprzednia część została wydana w 2017 roku. W ostatni piątek miała natomiast miejsce premiera Resident Evil 3 Remake - więcej o grze w naszej recenzji. Przygotowaliśmy również obszerny poradnik.

Źródło: PC Gamer

Read this next