Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Borderlands 3 jednak dostanie cross-play na PlayStation

Zmiana zdania.

Strzelanka Borderlands 3 jednak otrzyma funkcje cross-play także na konsolach PlayStation 4 i PS5. Gra ukazała się już w 2019 roku i umożliwia wspólną zabawę na wszystkich platformach - poza tymi z Japonii.

Firma wydawnicza 2K podała, że stosowna aktualizacja ukaże się „w przyszłości”. Nie podano jednak dokładnej daty czy też powodów zmiany zdania.

Borderlands 3 jest obecnie dostępne - poza sprzętem PlayStation - także na PC, Xbox One i Xbox Series X/S, gdzie cross-play jest możliwy już od dłuższego czasu.

Zmiana decyzji jest zapewne związana z faktem, że następna odsłona serii - Tiny Tina's Wonderlands - także zaoferuje wspólną rozgrywkę, już na wszystkich platformach docelowych, włącznie z urządzeniami Sony. Premiera 25 marca.

Szef Gearbox - Randy Pitchford - informował o tym w weekend. „Wspaniała robota naszych inżynierów. Dziękujemy za współpracę także partnerom z 2K Games i producentom sprzętu, z Sony włącznie” - napisał na Twitterze.

Proszę o pobłażliwość, jeśli pojawią się problemy. To trudne zadanie i żadna z platform nie została zaprojektowana z myślą o tym [cross-play]. Staraliśmy się wykonać ten niemożliwy krok i sprawić, by całość była jak najłatwiejsza, ale to dla nas nowe obszary” - dodał.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze