Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Biuletyn E3 2015 - poniedziałek

Doom 4! Fallout! Earthbound! Shenmue?

Witamy w biuletynie E3, w którym znajdziecie najważniejsze informacje o tym, co wydarzyło się w nocy na targach w Los Angeles.

Impreza na dobre się jeszcze nie rozkręciła, a największe ogłoszenia należały do Bethesdy, organizującej swoją konferencję po raz pierwszy. Prezentację na pewno trzeba zaliczyć do udanych: zaoferowano dłuższe pokazy rozgrywki z nowego Dooma i Fallout 4, a także pierwszy trailer Dishonored 2.

Ta ostatnia produkcja mogła być większą niespodzianką, gdyby nie fakt, że informacje o zapowiedzi ujawniono jeszcze w niedzielę. Poinformowano za to, że będziemy mogli wybrać dwie postacie: Corvo lub Emily Kaldwin.

Posiadacze PlayStation 4 i Xbox One „za kilka tygodni” mogą się też spodziewać premiery odświeżonej odsłony pierwszego Dishonored, z podtytułem Definitive Edition.

Słyszeliśmy już także, że Fallout 4 ukaże się w tym roku, ale teraz doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia. W tej wiadomości można też znaleźć sporo nowych informacji na temat rozgrywki i systemu rzemiosła.

Otrzymaliśmy też spojrzenie na drużynową strzelankę Battlecry - testy startują w tym roku. Zapowiedziano karciankę w uniwersum Elder Scrolls oraz strategię na urządzenia mobilne, w której zarządzamy własnym schronem z Fallout.

Na koniec 90-sekundowe podsumowanie konferencji Bethesdy:

Nintendo „po cichu” zmieściło kilka ogłoszeń przed swoją konferencją, zapowiadając między innymi, że klasyczna gra RPG z konsoli SNES - Mother - trafiła na Wii U Virtual Console, jako EarthBound Beginnings. To pierwszy raz, gdy gra dostępna jest poza Japonią.

Dowiedzieliśmy się także, że tytuł Mario Maker zmieniono na Super Mario Maker.

Nie brakuje też kolejnych „przecieków” przed konferencjami. Mieliśmy już nadzieję, że studio Platinum zapowie nową odsłonę Vanquish, ale wszystko wskazuje, że otrzymamy grę na licencji Transformers.

Wygląda też na to, że EA „przypadkowo” ujawniło informacje na temat dodatku do Star Wars: The Old Republic, który chce dzisiaj ogłosić.

Na koniec jedna interesująca wskazówka. Yu Suzuki z Segi opublikował na Twitterze zdjęcie wózka widłowego, gdzieś na zapleczu E3. Fani z całego świata zaczęli natychmiast krzyczeć: Shenmue 3! Radzimy nie robić sobie zbyt wielkich nadziei.

Przed nami najgorętsza noc E3, z konferencjami Microsoftu, Sony, EA i Ubisoftu. Po dokładną rozpiskę godzin zapraszamy do naszego rozkładu jazdy.

Zachęcamy do wspólnego oglądania konferencji na żywo oraz śledzenie naszego profilu na Facebooku lub Twitterze, by być na bieżąco z targami E3 2015.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze