Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 ukaże się 10 listopada

Pierwsze fragmenty rozgrywki.

Fallout 4 zadebiutuje 10 listopada - poinformował Todd Howard na konferencji w Los Angeles. Gra trafi na PC, PS4 i Xbox One.

Zaprezentowano także pierwsze fragmenty rozgrywki. Możemy przyjrzeć się tworzeniu postaci i pierwszym scenom z gry, w tym także spotkaniu psa, który będzie towarzyszył postaci.

Potwierdzono, że akcja rozpocznie się przed wojną nuklearną. W świecie sprzed katastrofy gracze nie spędzą jednak dużo czasu. Bohater - lub bohaterka - obudzi się 200 lat po tragicznych wydarzeniach, jako jedyny ocalały z Krypty 111.

Po raz pierwszy w historii cyklu, postać gracza przemówi.

Walka przypomina tę znaną z Fallout 3 i New Vegas. Powróci system V.A.T.S. pozwalający na dokładne wycelowanie i zaatakowanie konkretnej części ciała przeciwnika.

Zaprezentowano także działanie Pip Boya. Urządzenie pozwoli nie tylko zarządzać ekwipunkiem, ale też odtwarzać muzykę, a nawet uruchamiać różne minigry.

W grze znajdzie się element konstruowania własnego domu, a nawet wioski, do której będą mogli wprowadzić się inni mieszkańcy pustkowi. Bohater zbuduje różnorodne przedmioty i obiekty, od struktur obronnych, poprzez studnie, po budę dla psa. System craftingu pozwoli też na tworzenie broni oraz ich elementów.

Todd Howard zapowiedział też, że w kolekcjonerskiej edycji Fallout 4 znajdzie się replika Pip-Boy. Możliwe będzie włożenie do niej telefonu i korzystanie ze specjalnej aplikacji.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Komentarze